امروز: شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۳
کد خبر: ۲۱۳۰
تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۵
"صدای زنجان" 24 ساعته شد

مراسم بهره‌برداری از هشت دستگاه فرستنده پرقدرت رادیویی با حضور مسئولین لشگری و کشوری برگزار شد.

به گزارش عصرزنجان :مراسم بهره‌برداری از هشت دستگاه فرستنده پرقدرت رادیویی با حضور فرهنگ گودرزی "مدیر کل فرستنده‌های تلویزیونی و رادیویی اف.ام"، حسین عابدیان " مدیرکل گسترش فرستنده‌های تلویزیونی و اف.ام"، سردار جهانبخش کرمی " فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان"، حجت‌الاسلام باقری "مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان"، مرتضی صفری "مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان"، معاون دادگستری استان زنجان، امام جمعه دندی برگزار شد.

در این مراسممدیرکل فرستنده‌های تلویزیونی سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه فرستنده‌های صدا وسیما دیجیتالی در سال 84 ایجاد شده است، بیان کرد: دیجیتالی شدن فرستند‌های صدا و سیما در سال 84 مطرح شد که در چند سال اخیر نیز از نظر تئوری و عملی تحول بزرگی درباره گذر از سیستم آنالوگ به دیجیتال در صدا و سیما رخ داده است.

وی با اشاره به لزوم اعتمادسازی متقابل تصریح کرد: وقتی اعتماد پایین باشد کار جمعی نتیجه بخش نمی‌شود وجود اعتماد و ارتباط در مراکز استان ها سبب افزایش فعالیت‌های مراکز می‌شود.

گودرزی عنوان کرد: با توجه به کیفیت، هزینه کمتر، سرعت نصب و افزایش تعداد شبکه‌های رادیویی در حال حاضر طرح فرستنده‌های اف ام برای 20 فرستنده در کل کشور طراحی شده است که در فاز نخست آن 10 برنامه برای مراکز استان‌ها اجرا می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های رادیویی ابراز کرد: برنامه‌های رادیویی از طریق فرستنده‌های اف ام پوشش داده می شود و پوشش برنامه‌ها از طریق فرستنده‌های ای ام که فرستنده‌های موج کوتاه است را می‌توان برای پوشش برون مرزی و موج متوسط داخل کشور به کار برد.

گودرزی با بیان اینکه آمار تماشای تلوزیون در کشور بالا است، اظهار کرد: تماشای تلویزیون از نظر جامعه شناسی مطلوب نبوده و بالا بودن ساعت تماشای تلویزیون در مقایسه با آمار پایین مطالعه در کشور شایسته نیست.

وی با اشاره به غنی و پر محتوا بودن برنامه‌های صدا و سیما گفت: غنی و پرمحتوا بودن برنامه‌های این سازمان نشان دهنده مؤثر بودن فعالیت گروه فنی این سازمان است.

در ادامه

فرمانده سپاه انصار المهدی(عج) استان زنجان با توجه به اینکه اکنون کشور ایران از لحاظ نظامی قدرتمندترین کشور جهان است، تصریح کرد: در هشت سال دفاع مقدس بدون امکانات جنگی و سلاح‌های پیشرفته پیروز شدیم و اکنون نیز با وجود قدرت نظامی و دارا بودن تجهیزات به روز نظامی توان مقابله با دشمنان را داریم که در عرصه فرهنگ نیز می‌توانیم موفقیت‌هایی کسب کنیم.

وی با بیان اینکه از بین بردن انقلاب اسلامی از جمله اهداف جنگ هشت ساله بود، افزود: دشمنان می‌خواستند با جنگ تحمیلی انقلاب اسلامی ایران را از بین ببرند که رشادت‌های رزمندگان و خون پاک شهدا مانع از تحقق این هدف دشمن شد.

سردار کرمی با اشاره به رابطه صمیمی امام راحل(ره) با رزمندگان عنوان کرد: رزمندگان و امام راحل ارتباط صمیمی و تنگاتنگ قلبی با یکدیگر داشتند و با اشتیاق به جنگ به دشمن می‌پرداختند در حالی که به دلیل شکست جنگنده‌های عراق در عملیات فاو صدام دستور اعدام 400 نفر را صادر کرد.

وی با توجه به اینکه نظیر صحنه‌های جاری در هشت سال دفاع مقدس را نمی‌توان پیدا کرد، گفت: رشادت‌ها و جوانمردی‌های رزمندگان ما در جنگ تحمیلی غیر قابل وصف بود و معرفی انقلاب اسلامی به سراسر جهان از دستاوردهای مهم دفاع مقدس است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان در ادامه با اشاره به افزایش قدرت فرستنده‌های رادیویی خاطرنشان کرد: قدرت 6 فرستنده رایدیی از 200 وات به 2 کیلو وات افزایش می‌یابد که این افزایش قدرت در رادیوهای ایران، ورزش، معارف، قرآن، فرهنگ و استان‌ها انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه دو کارگاه رادیویی اقتصاد و سلامت ایجاد شده است، گفت: با اعتبارات اختصاص یافته به صدا و سیمای مرکز زنجان دو دستگاه فرستنده پر قدرت رادیویی ایجاد و راه اندازی می‌شود.

صفری با اشاره به راه اندازی سامانه دیجیتال معدن انگوران عنوان کرد: سامانه دیجیتال ایستگاه معدن انگوران برای پوشش شهر دندی با اعتباری بیش از 20 میلیارد ریال راه اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه سامانه دیجیتال شهر دندی شامل 5 پروژه است، گفت: راه اندازی سامانه دیجیتال ایستگاه شهر دندی شامل سیستم stm1، احداث دکل 46 متری، احداث سالن فرستنده، آرایش آنتن جدید فرستنده و آنالوگ و نصب و راه اندازی فرستنده دیجیتال تلویزیونی است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان ابراز کرد: برای خرید تجهیزات مورد نیاز در صدا و سیمای مرکز زنجان اعتباری بیش از 5 میلیارد ریال نیاز است که با تامین اعتبار تعمیرات و تجهیزاتی در صدا و سیمای مرکز زنجان انجام می‌شود.
گفتنی است در این مراسم بهره‌برداری از هشت دستگاه فرستنده پرقدرت رادیویی "اف.ام" ایستگاه بایندر زنجان نیز با رمز یا زهرا (س) به دستور "سردار جهانبخش کرمی" و توسط پدر دو شهید انجام شد.

انتهای پیام/

نویسنده : عصرزنجان

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 2
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
0
0
با سسلام،پایگاه خبری شما با افتخار در پایگاه خبری ایلام بیدار لینک شد.
پاسخ ها
admin
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۶:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
هموطن عزیز منتظر مطالب خوبتان هستیم.


نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین