امروز: یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۵
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی:
کد خبر: ۲۹۶۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۴ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۹
عدم رعایت چارچوب خطوط قرمز رهبری توافق بد است/آژانس تحت حمایت آمریکا بوده و کارنامه قابل قبولی از طرف ملت ایران ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: توافقی که چارچوب خطوط قرمز رهبری و حق و حقوق ملت ایران در آن شناخته نشده باشد توافق بد است .

محمد اسماعیلی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری اظهار داشت: توافقی که در آن منافع نظام جمهوری و خواسته های ملت ایران در آن لحاظ شده باشد که جزء خط قرمزهای رهبر انقلاب است ،توافق پایدار است .

وی افزود : طرف مقابل قابل اعتماد نیست و کارنامه خوبی نزد ملت ایران در این زمینه ندارد و حق و حقوق ملت ایران باید به صورت صریح و روشن در توافقات آمده باشد .

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توافقی که حق و حقوق ملت ایران در آن کاملاً شناخته نشده و چارچوب خطوط قرمز رهبری رعایت نشده باشد را می توان توافق بد دانست، افزود: آمریکا و کشورهای اروپایی دنبال این هستند کشور ایران را از تجهیزات هسته ای و تکنولوژی های برتر دنیا محروم کنند که  اگر این اتفاق بیافتد توافق بد است و مسئولان زیر توافق بد نخواهند رفت .

اسماعیلی افزود: یا توافق قابل قبولی در این مذاکرات انجام خواهد گرفت که در آن خطوط قرمز رهبری و حق و حقوق ملت ایران در آن رعایت شده باشد یا اصلاً توافقی صورت نخواهد گرفت .

وی افزود: کشوری که نتواند در مقابل استعمار ایستادگی کند و به کمک قدرتهای دیگر ادعای قدرتمند بودن در درآورد به این کشورها ،کشور قدرتمند و مستقل نمی توان گفت .

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی آژانس با بیان اینکه آژانس کارنامه قابل قبولی از طرف ملت ایران ندارد  و تحت حمایت و سیطره آمریکاست اضهار داشت:در این راستا اعتمادی  به آژانس نیست و نمی توان همه توافقات را به آژانس موکول کرد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین