امروز: شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۰
کارشناس ارشد گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی استان زنجان
کد خبر: ۳۵۸۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۳
168 غرفه در جشنواره غذای اکو و آش ایرانی فعال است؛استقبال خوب همشهریان استان زنجان از جشنواره غذای اکو

کارشناس ارشد گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: در جشنواره غذای اکو جاده ابریشم 168 غرفه و پنچ آشپزخانه در گاوازنگ وکاخانه کبریت زنجان فعال است.

ابوالفضل اجلی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان اظهار کرد: جشنواره غذای اکو در مجموعه تفريحي فرهنگي گاوازنگ و محل کارخانه کبریت زنجان با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شده است.

وی با بیان اینکه بیشتر استقبال کنندگان از فضاسازی مناسب کارخانه کبریت و مجموعه تفريحي فرهنگي گاوازنگ که به همت مسئولان درست شده که در آن جشنواره اکو در حال برگزاری است استقبال کردند،تصریح کرد: مردم استان از برنامه ارائه غذاها در این محل استقبال می‌کنند و طی 2 روز گذشته شاهد حضور باشکوه مردم بوده‌ایم.

مسئول دبیر خانه جشنواره غذای اکو جاده ابریشم همچنین به اجرای برنامه‌های فرهنگی در حاشیه این جشنواره نیز اشاره داشت و گفت: یکی از این برنامه‌ها اجرای رقص محلی از استان‌های مختلف است.

اجلی در ادامه با اشاره به برنامه‌های ارائه غذا در جشنواره غذای اکو در کارخانه کبریت زنجان اضافه کرد: پس از ارائه غذاها، آش در دو روز و غذا در یک روز داوری می‌شود.

وی با بیان اینکه ملاک داوری طعم و مزه، رعایت مسائل بهداشتی، خاصیت‌های غذا، هنر و مهارتی آشپزها در ارائه غذاها، تسلط بر پخت غذا و همچنین قابلیت ارائه است، تصریح کرد: جدا از بحث داوری و انتخاب کشور و یا غذای برتر اجرای یک رویداد فرهنگی است تا مردم به عنوان یک جاذبه گردشگری به آن رجوع کنند و بخشی از فعالیت‌های خود را داشته باشند.

مسئول دبیر خانه جشنواره غذای اکو جاده ابریشم خاطر نشان کرد: کشورهای ترکیه، آذربایجان، چین،  تاجیکستان،ایران در این جشنواره حضور دارند.

اجلی افزود: روز نخست جشنواره استان گیلان به اجرای رقص محلی پرداخت و امروز نیز چهارمهال و بختیاری ارائه داشت و طبق برنامه طی روزهای آینده نیز کردستان، اعراب خوزستان، همشهریان نیز از عاشق های زنجانی نسبت به اجرای رقص محلی اقدام خواهند کرد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین