امروز: سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۹
سرپرست اداره محیط زیست استان:
کد خبر: ۳۶۲۲
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۷
تلفات کل و بز بر اثر بیماری طاعون به 53 راس رسید

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان از کشف 12 لاشه جدید کل و بز بر اثر ابتلا به بیماری  طاعون نشخوارکنندگان کوچک در منطقه خرمنه سر طارم خبر داد که جمعآ تعداد لاشه های کشف شده به 53 راس رسیده است.

ناصرجعفری امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان اظهار کرد: روز گذشته در پی پایش مجدد منطقه شکار ممنوع خرمنه سر طارم با تلاش 35 نفر از محیط بانان و کارشناسان اداره کل لاشه 12 راس کل و بز که بر اثر ابتلا به بیماری  طاعون نشخوارکنندگان کوچک تلف شده بود، کشف و به صورت اصولی در منطقه دفع شد.

وی خاطرنشان کرد: بیش از این 41 لاشه کل وبز به سبب ابتلا به بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک موسوم به pprدر منطقه شکار ممنوع خرمنه سر طارم تلف شده بود، که با کشف 12لاشه جدید تعداد کل تلفات تاکنون 53 راس است.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان: به منظور بررسی بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک روز گذشته جلسه ای در محل فرمانداری شهرستان طارم با حضور فرماندار محترم شهرستان ، کارشناسان محیط زیست استان، مسولین دستگاههای اجرایی زیربط شهرستان و دو نفر از کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

جعفری گفت: در تلاش هستیم با پایش مستمر منطقه و انجام اقدامات پیشگیرانه موثر با همکاری دستگاههای اجرایی زیربط نسبت به کنترل و رفع بیماری اقدام کنیم.

وی بیان اینکه ی پیشگیری های لازم در مورد بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در منطقه شکار ممنوع خرمنه سر شهرستان طارم در حال اجرا است، افزود: اکیپ‌های متشکل از محیط بانان و کارشناسان این اداره کل به منطقه شکار ممنوع خرمنه‌سر در حال پایش هستند تا در صورت مشاهده لاشه حیوانات آنها را از بین ببرند.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در منطقه شکار ممنوع خرمنه سر شهرستان طارم در استان زنجان از 9 شهریور ماه سال جاری با کشف 9 لاشه شروه شده ، افزود: در 13 شهریور ماه سال جاری 18لاشه و 18 شهریور ماه سال جاری 12 لاشه از این حیوانات پیدا شده که در حال حاضر تعداد تلفات به 53 راس کل و بز رسیده است.

جعفری خاطر نشان کرد: از روستائیان و بومیان منطقه تقاضا داریم تا در صورت هر گونه موارد مشکوک از تلف شدن دام‌ها مراتب را به نیروهای اداره‌کل حفاظت محیط زیست مستقر گزارش دهند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل