امروز: شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۶
استاندار زنجان تاکید کرد:
کد خبر: ۳۶۸۴
تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۵
تاکید استاندار زنجان بر ارائه خدمات تعریف شده و استاندارد در مراکز اقامتی گردشگران

استاندار زنجان در جلسه کارگروه اشتغال استان زنجان با اشاره به عدم ارائه برخی عناوین وخدمات تعریف شده از سوی مراکز خدمات گردشگری و هتل ها اشاره کرد و گفت:  ارائه خدمات تعریف شده و استاندارد در مراکز اقامتی گردشگران در زنجان باید انجام گیرد.

به گزارش عصر زنجان ، استاندار زنجان امروز در چهارمین جلسه کارگروه اشتغال استان زنجان با بیان این مطلب که 63 میلیارد ریال اعتبار برای مشاغل خانگی توزیع دستگاهی شده، اظهار کرد: دستگاهه ای اجرایی باید ظرف مدت دو ماه طرح ها و پیشنهادات خود را ارائه دهند.

انصاری با اشاره به عدم مطرح کردن طرح ها و پیشنهادات ظرف مدت دو ماه برای مشاغل خانگی تاکید کرد و گفت: در  غیر این صورت این اعتبارات بین سایر دستگاههایی که تقاضای بیشتری دارند توزیع می شود.

وی به ارزش افزوده بخش خدمات در استان زنجان اشاره کرد و گفت: ارزش افزوده بخش خدمات در استان 1.4 برابر متوسط کشوری است ، بخشی از خدماتی که باید به خدمات گیرندگان ارائه شود و هزینه برای صاحب آن کسب و کار دارد، حذف می شود و لذا نیروی انسانی برای آن خدمات بکار گرفته نمی شود که این امر در دو مرحله اتفاق می افتد که بخشی از مشاغل ایجاد نمی شود یا نیروی کار به نسبت خدماتی که برای مشتریان ارائه می شود، وجود ندارد به عبارت دیگر هزینه برخی خدمات از مشتریان اخذ می شود اما خدمات ارائه نمی شود و نیروی کار آن بخش نیز بکار گرفته نمی شود.

استاندار زنجان با اشاره به عدم ارائه برخی عناوین خدمات تعریف شده از سوی مراکز خدمات گردشگری و هتل ها،  تاکید داشت و گفت: مشاغل ضروری تعریف شده در این بخش نباید حذف شده یا ایجاد نشود.

 انصاری خاطرنشان کرد: باید مراقبت جدی از سوی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عمل آید تا این مشاغل به میزان و تعداد استاندارد ایجاد شده و در صدور مجوزها و ارتقاء درجه هتل ها، مهمانسرا و سایر مراکز اقامتی گردشگران این استانداردها باید رعایت شود.

وی در خصوص صنایع دستی به ویژه صنایع دستی روستایی خواستار بررسی میدانی وضعیت صنایع دستی، خانگی و صنایع تبدیلی از سوی فرمانداران شهرستانها شد و گفت: هر یک از روستاها، قابلیت های تولیدی ویژه ای دارند که از طریق شناسایی این موارد می توان فعالیتهای جدید برای روستاهای استان تعریف و حمایت کرد تا آن مشاغل تثبیت شوند.

انتهای پیام /

 

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین