امروز: جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۶
خاطراتی از رزمنده دفاع مقدس در مورد شردار شهید حسین همدانی:
کد خبر: ۳۷۷۶
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۰
سردار همدانی به دیدار یار دیرینه خود شهید محمد شهبازی شتافت/عاقبت فرمانده خستگی ناپذیر دفاع از اسلام آرام گرفت

رزمنده هشت سال دفاع مقدس در مورد سردار شهید حسین همدانی با بیان اینکه عاشق و شیفته شهید محمود شهبازی بودند، تصریح کرد: بعد از شهادت محمود شهبازی تا آخر عمرش با یاد شهید شهبازی زنده بود.

حسین شهبازی امروز در کفت و گو با خبرنگار عصر زنجان با بیان اینکه سردار شهید حسین همدانی قبل از انقلاب در ارتش به عنوان چترباز در نیروی هوایی فعالیت داشتند، اظهار کرد: بعد از انقلاب سردار همدانی جزو کمیته های مردمی به نام کمیته انقلاب اسلامی بود.

وی با اشاره اینکه یکسری از ناامنی هایی که خصوصاً در همدان به علت نزدیکی به مرز ناامن شده بود فعالیت می کردند، تصریح کرد: بعد از فعالیت در همدان تا اینکه بحث جذب در سپاه پیش آمد جزو نفرات اولی بودند که جذب سپاه همدان شدند.

رزمنده هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه فرمانده اول سپاه همدان به دستور امام خمینی(ره) خانم دباق بودند، اظهار کرد: خانم دباق اولین خانومی بود که به دستور امام خمینی (ره) فرمانده سپاه همدان را پذیرفت.

شهبازی با بیان اینکه شهید سردار همدانی در اوایل تشکیا سپاه همدان تحت فرماندهی خانم دباق در بحث نا امنی های منطقه همدان با عوامل ضد انقلاب مشغول مبارزه بودند، تصریح کرد: شهید محمد شهبازی فرماندهی سپاه همدان را به عهده گرفت و با توجه به روحیاتی که شهید شهبازی داشتند سردار شهید همدانی شیفته وی شده بود.

وی افزود: موقع تحویل گرفتن فرماندهی سپاه همدان به عهده شید شهبازی دقیقاً مقارن بود با حمله عراق به ایران که در این مواقع در مناطق کرمانشاه و اسلام آباد که نزدیک به مرز بودند عراق مسلط به منطقه بود و حفظ و حراست و. مقابله با ارتش عراق به عهده شهید شهبازی و شهید همدانی بود.

رزمنده هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اینکه بعد از کند شدن حرکات عراق در همدان به واسطه سپاه و نیروهای مردمی آرامش نسبی در منطقه برقرار شد شهید شهبازی با شهید همدانی توسط حاج احمد متوسلیان به منطقه جنوب دعوت شده و تیپ 27 حضرت رسول (ص) را راه اندازنی کنند، اظهر کرد: سردار همدانی و شهید شهبازی جزو اولین نفراتی بودند که به همراه حاج ابراهیم همت تیپ حضرت رسول (ص) را راه اندازی کردند.

شهبازی با اشاره به اینکه بعد از تشکیل شدن تیپ عملیات های متعددی صورت گرفت سردار همدانی مسئولیت جانشینی تیپ و مسئول قرارگاه بودند، افزود: بعد از اینکه تیپ به لشگر ارتقاء یافت سردار همدانی در مسئولیت های متعددی مانند جانشین لشگر و مقاطعی به عنوان سرپرست یا فرمانده لشگر فعالیت داشت و تا آخر جنگ تقریباً در تمامی عملیاتهایی که لشگر در آن ماموریت داشت سردار همدانی حضور داشتند.

وی با بیان اینکه در عملیات بیت المقدس (آزاد سازی خرمشهر)دوست و یار شهید همدانی محمود شهبازی سردار همدانی را تنها گذاشت و تا آخرش عمرش به یاد شهید شهبازی زنده بود، اظهار کرد: هروقت از جبهه و چنگ حرفی می شد فقط از شهید شهبازی یاد می کرد و ضمن احساس دلتنگی شدیداً از خدا می خواست که او هم به شهدا بپیوندد.

رزمنده هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اینکه سردار همدانی با تمام وجود به و.لایت فقیه عشق می ورزید و همیشه گوش به فرمان ولایت بود، تصریح کرد: از نمونه های بارز عشق به ولایت فقسه در سال 1390 حضور در سوریه برای دفاع از حریم عمه سادات حضرت زینب کبری و اهل بیت سید الشهدا بود.

شهبازی افزود: حضور سردار همدانی در سوریه خیر و برکاتی داشت که باعث شد این منطقه از لوس وجود تکفیری ها و داعش پاک شود و بعد از چهار سال مجاهدت خستگی ناپذیر بلاخره به آرزوی دیرینه خود یعنی پیوستن به شهدا و بخصوص دوست شهیدش محمود شهبازی پیوست.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین