امروز: جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۳
نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:
کد خبر: ۳۷۷۷
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۱
بخش خصوصی یکی از محور های اصلی اقتصاد مقاومتی است/اقتصاد مقاومتی باید کاربردی باشد نه شعاری

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت : مشارکت بخش خصوصی در اقتصاد کشور خیلی مهم است به طوری که بخش خصوصی یکی از محور های اصلی اقتصاد مقاومتی است.

محسن علیمردانی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی جزو علمی ترین روش های اقتصادی است ، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی در هر شرایطی اقتصاد را قدرتمند می کند و به صورت ریشه ای و با اتکا به توان داخلی هدایت می شود.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی علاوه بر اینکه از ظرفیت های داخلی و نیروهای انسانی کشور استفاده می کند، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی با توجه به شرایط کنونی اقتصاد کشور بهترین بهترین گزینه برای کشور است اگر بعد از جنگ تحمیلی اقتصاد مقاومتی ادامه می یافت در حال حاضر از وابستگی به نفت خارج شده بودیم.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علت تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی تکیه به تولیدات داخلی است، تصریح کرد: باید از اقتصادی که مبتنی برظرفیت های داخلی دانش بنیان است حمایت شود.

علیمردانی با بیان اینکه باید از توان داخلی کشور و استعدادهای نخبگان استفاده شود، خاطرنشان کرد: با استفاده از توان داخلی و استعداد های نخبگان و دانشمندان می توانیم صادرات محور باشیم و از تولید کاهای داخلی به نحو احسن استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی بحث اجرا خیلی مهم است، افزود: اقتصاد مقاومتی بهترین گزینه در شرایط فعلی جامعه بوده و بحث اجرا خیلی مهم است و مشارکت مردم در اقتصاد مقاومتی و عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی و در این راستا باید سیاست گذاری صحیح انجام شود.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از محور های اصلی توسعه کشور مشارکت بخش خصوصی است، اظهار کرد: با وارد شدن بخش خصوصی در اقتصاد فعالیت زیادی خواهد داشت و زمینه اقتصاد مقاومتی توجه به بخش خصوصی است و باید حمایت زیادی از بخش خصوصی انجام شود.

علیمردانی با بیان اینکه واردات در جهت تقویت زیرساخت ها و تقویت صادرات باشد موردی ندارد، تصریح کرد: واردات کالاهای مصرفی و خانگی که تولید داخلی داریم باید جلوی واردات گرفته شده و مردم در زمینه تقویت تولید داخلی کمک کنند.

وی خاطر نشان کرد: علت اینکه اقتصاد مقاومتی جدی گرفته نشده است باید ساختارهای کشور فرهنگی ، بخش خصوصی، قوه مجریه، قوه مقننه عملاً جدی گرفته شود و با جدیت کامل به سمتی جرکت کنیم تا اقتصاد در کشور بیشتر شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین