امروز: چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۰۹
در هفت ماهه سال جاری رخ داده است:
کد خبر: ۳۸۵۲
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۴
29 درصد ولادت ها در استان زنجان مربوط به گروههای سنی 25 تا 29 سال است؛18درصد وقایع فوت به علت بیماریهای تنفسی و سرطان است؛کاهش25.12درصدی آمار فوت نسبت به مدت مشابه سال گذشته

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان گفت: در هفت ماهه سال جاری بالاترین ولادتهای ثبت شده مربوط به گروه سنی 25تا29 سال با سه هزارو 697 واقعه ولادت یعنی 29 درصد از کل ولادتهای ثبت شده در استان زنجان است.

احدجودی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان اظهار کرد: بر اساس آمارهای بدست آمده در هفت ماهه سال جاری روزانه 59 واقعه ولادت در استان زنجان به ثبت رسیده به این معنی که در هر دو ساعت به طور متوسط پنج نوزاد متولدشده است.

 وی با بیان اینکه  در مجموع تعداد12هزار 751 واقعه ولادت در هفت ماهه سالجاری به ثبت رسیده است که از این تعداد شش هزار و 549 مورد متولدین پسر  و شش هزار و 202 مورد متولدین دختر هستند، تصریح کرد: ازاین تعداد ولادت ها ، تعداد هشت هزارو 558مورد در نقاط شهری و تعدادچهار هزارو 193 مورد در نقاط روستایی رخ داده است .

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان افزود::  در هفت ماهه سال جاری بالاترین ولادتهای ثبت شده مربوط به گروه سنی 25تا29 سال با سه هزارو 697واقعه یعنی 29 درصد از کل ولادتهای ثبت شده در استان زنجان است .

جودی به آمار فوت در هفت ماهه سال جاری اشاره کرد و گفت: :درهفت ماهه سالجاری سه هزارو23 واقعه فوت در استان به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل25.12درصد کاهش داشته است.

وی به آمار ثبت وفات در مهلت قانونی اشاره کرد وافزود:درصد ثبت در مهلت قانونی نسبت به یکسال پس از وقوع آمار وفات استان زنجان برابر با 98.40 است که درصد مناسب وقابل توجهی در پوشش وقایع حیاتی را نشان می دهد.

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان تصریح کرد :نسبت جنسی وفات ثبت شده استان در هفت ماهه سالجاری برابر با 131 یعنی به ازای ثبت 100 واقعه وفات جنس زنان ، تعداد 131 واقعه وفات جنس مردان به ثبت رسیده است.

جودی خاطر نشان کرد: دلایل عمده رخداد وقایع فوت در استان بیماری‌های قلبی و عروقی با 33 درصد بوده است.

وی  با اشاره به اینکه 12 درصد از وقایع فوت نیز به علت سرطان رخ داده است، تصریح کرد: همچنین شش درصد رخداد وقایع فوت استان نیز در اثر بیماری‌های دستگاه تنفسی رخ داده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین