امروز: جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۱
در راستای اقتصاد مقاومتی انجام می شود:
کد خبر: ۴۱۱۷
تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۹
افتتاح 5 پروژه در دهه فجر از سوی شیلات استان زنجان؛فعالیت بیش از 500 مزرعه آبزی پروری در استان زنجان

مدیر شیلات استان زنجان با بیان اینکه در دهه فجر سالجاری کارخانه تولید غذای ماهی در شهرستان ماهنشان افتتاح خواهد شد، گفت:به مناسبت دهه فجر چهار واحد آبزی پروری در شهرستان ماهنشان و یک واحد آبزی پروری در زنجان افتتاح خواهد شد.

محمود صیاد بورانی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان با بیان اینکه در حال حاظر بیش از 500 مزرعه آبزی پروری در استان زنجان فعال است، اظهار کرد: در استان زنجان انواع ماهی های قزل آلا، کپور ماهی و ماهی های زینتی پرورش داده می شود.

وی با اشاره به اینکه در دهه فجر جاری تعداد پنج پروژه پرورش ماهی در استان زنجان افتتاح خواهد شد، افزود: کار خانه تولید خواراک ماهی در شهرستان ماهنشان در دهه فجر سالجاری افتتاح خواهد شد.

مدیر شیلات استان زنجان با اشاره به اینکه کارخانه خوراک ماهی آخرین ورژن غذای ماهی را در استان زنجان تولید خواهد کرد، تصریح کرد: کارخانه خوراک ماهی ظرفیت تولید سالانه 4500 تن خوراک ماهی را دارد که با توجه به وجود تقاضا به  1500 افزایش پیدا خواهد کرد.

بورانی با بیان اینکه برای افتتاح واحد های تولیدی در دهه فجر سالجاری 36 هزارو 350 میلیون ریال هزینه شده است، افزود: با افتتاح واحد های تولیدی 69 نفر به طور مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد: با افتتاح واحد های آزی پروری در استان زنجان 25 تن به ظرفیت تولید ماهی در استان زنجان اظافه خواهد شد.

مدیر شیلات استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و 800 آبزی پرور در استان زنجان مشغول پرورش انواع آبزیان هستند ، تصریح کرد: این تعداد در طی سال گذشته هزار و 700 نفر بوده اند.

بورانی خاطرنشان کرد: 300 گروه  در استان زنجان در حال گذراندن پروسه دریافت مجوز برای آبزی پروری هستند که این گروه ها شامل چندین نفر هستند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین