امروز: چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۹
گزارش/
کد خبر: ۴۲۱۱
تاریخ انتشار: یکشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۶
پیامهای حضرت مهدی(عج) به دولتمردان/ دولتمردان عمل کنند

به گزارش عصرزنجان،                                                          دل نبستن به غیر خدا

 دولت مردان باید مشغول خدمت به خلق خدا باشند وبر پست و مقام وهیچ چیز دیگری جزء خدا دل نبندند زیرا که همه چیز به دست با کفایت اوست .از امام علی (ع)نقل شده که درباره اصحاب وکارگزاران حضرت مهدی فرمود :به کسی جزخدا دل نمی بندند.

اطلاعت از دستورات رهبر

 مسئولان نظام اسلامی باید گوش به فرمان رهبر بوده ومطیع دستورات او باشند از امام صادق (ع)نقل شده که فرمود :"گویا به قائم و اصحاب اودر نجف کوفه نظر می کنم گویااز شدت توجه به امام خود وتسلیم بودن نسبت به ایشان بر سرهایشان پرنده نشسته است. ونیز ایشان نقل می کنند :برای حضرت مهدی (عج)نیز مردانی است که قلب های آنها گویا پاره های آهن است آنان نسبت به امامشان از کنیز نسبت به مولایش مطیع ترند.

پرداخت بدهی بدهکاران

حاکمان اسلامی باید بودجه ای را برای پرداخت بدهی کسانی که قدرت پرداخت آن را ندارند قرار دهند تا به این قشر از جامعه آسیبی وارد نشود .درباره حضرت مهدی (عج)ازامام علی (ع)نقل شده که فرمود :هیچ بنده ی مسلمانی جز آن که او را خریده وآزاد می کند و هیچ بدهکاری نیست جز اینکه بدهی او را می پردازد و هیچ بدهی بر مردم نیست جزان که آن را پرداخت می کند و اگر کسی به توسط شخصی کشته شده دین او را از طرفش می پردازد و عیال او را نیز در بخشش قرار می دهد تا اینکه زمین را پرازعدل و دادگرداند همان گونه که پراز ظم و جور وستم شده است.

امنیت برای پرستش خدا

حاکمان اسلامی گرچه وظیفه دارند امنیت رادر سطح جامعه گسترش دهند ولی امنیت نباید مقصود اصلی آنان باشد بلکه امنیت را به جهت پرستش خداواطاعت او بدانند .خداوند متعال درباره حکومت صالحان در عصر ظهور حضرت مهدی (عج)می فرماید :"برای آنان بعد از خوف وترسی که داشته اند زمین راامن می گرداند تا مرا عبادت کرده وبه من هیچ گونه شرکی نورزند ".

انتخاب کارگزاران با انگیزه

حاکم اسلامی باید به دنبال نیروهای باانگیزه وبا اخلاص باشد هرچند تعداد آنان کم باشد چرا که این گونه نیروها می توانند اثر گذاری بیشتری داشته باشند همان گونه که حضرت مهدی (عج)حکومت جهانی را با 313 نفر از یاران باانگیزه شروع خواهد کرد.ازامام صادق (ع) نقل شده که فرمودند:"سیصدوسیزده نفرخدمت اورسیده وبااو بیعت می کنند ".

انتهای پیام /

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین