امروز: یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۷
مدیر کل ثبت احوال استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۴۲۳۲
تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۷
فاطمه و ابوالفضل پرطرفدارترین نام در استان زنجان/ابوالفضل و فاطمه همچنان در صدر نامگذاری نوزادان در استان زنجان

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان با بیان اینکه ابوالفضل و فاطمه پرطرفدارین نام در بین مردم استان زنجان است، گفت: ابوالفضل و فاطمه همچنان در صدر نامگذاری نوزادان زنجانی است.

احد جودی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان اظهار کرد: بر اساس ارزیابی صورت گرفته از فراوانی نام در11ماهه سالجاری در استان زنجان نام‌های ابوالفضل در بین پسران و فاطمه در بین دختران همچنان در صدر نامگذاری نوزادان زنجانی بوده است.

 وی با بیان اینکه  فراوانی پنج اسم اول برای طبقه ذکور در11 ماهه امسال بعداز ابوالفضل با 627مورد ،امیر علی با 499مورد، امیر عباس با 382 مورد، علی با 324مورد، محمد طاها با 313مورد در صدر نامگذاریها هستند،تصریح کرد: فراوانی پنج اسم اول برای طبقه اناث بعد از فاطمه با 809 مورد ، زهرا با 623مورد ، نازنین زهرا با 371مورد ، یسنا با 252مورد، ریحانه با 239مورد در صدر نامگذاریها هستند .

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان خاطر نشان کرد : با توجه به فراوانی نامهای ذکر شده پر واضح است که نام‌های مذهبی پر‌طرفدار‌ترین نام در بین مردم استان زنجان است.و این هم نشات گرفته از اعتقادات راسخ مردم این استان به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است. 

جودی با بیان اینکه بر اساس آمارهای بدست آمده در11 ماهه امسال روزانه 59 واقعه ولادت در استان زنجان به ثبت رسیده به این معنی که در هر 2 ساعت به طور متوسط 5 نوزاد متولدشده است،جودی به نسبت جنسي ولادت در11 ماهه سال جاري پرداخت و گفت : نسبت جنسی  برابر با 105 يعني به ازاي ثبت 100 واقعه ولادت دختر تعداد 105 ولادت پسر در استان زنجان به ثبت رسيده است .وی

وی خاطرنشان کرد: در 11ماهه سالجاری بالاترین ولادتهای ثبت شده مربوط به مادران واقع در گروه سنی 25الی29 سال با 29.5 درصد از کل ولادتهای ثبت شده است.

انتهای پیام /

نویسنده : عصر زنجان

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین