امروز: جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۳
از آغازطرح تابستانی تا به امروز
کد خبر: ۴۲۷۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۲
حادثه رانندگی در محور های مواصلاتی زنجان 16 قربانی گرفت؛تصادفات منجر به فوت در زنجان 32 درصد کاهش یافته است

رئيس پليس راه انتظامي استان زنجان با بیان اینکه در سه ماهه نخست سالجاری 40 نفر در محور های مواصلاتی استان زنجان جان خود را از دست داده اند، گفت: با آغاز تعطیلات تابستانی از 14 تیر ماه 16 نفر بر اثر تصادف در محور های مواصلاتی استان زنجان جان خود را دست داده اند.

علی اصغر شیر محمدی امروز در گفت و گو با خبر نگار عصر زنجان، با اشاره به اینکه در سه ماهه نخست سالجاری 40 نفر در محور های استان زنجان جان خود را از دست داده اند، اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال گذشته 59 نفر بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش 32 درصدی مواجه بوده است.

وی به بیشترین علت تصادفات در محور های مواصلاتی استان زنجان اشاره کرد و گفت: عدم توجه به جلو، خستگی و خواب آلودگی 37 درصد از تصادفات را به نام خود ثبت کرده است.

رئيس پليس راه انتظامي استان زنجان با اشاره به اینکه از 14 تیر ماه سفرهای تابستانی آغاز شده است و تا چهار مهر ماه سالجاری ادامه خواهد داشت، گفت: در طول آغاز طرح تابستانی 16 نفر در محور های مواصلاتی استان زنجان فوت کرده اند.

شیر محمدی خاطرنشان کرد: علت اصلی فوت 16 نفر فوت شده خستگی، خواب آلودگی و تخطی از سرعت مطمئنه بوده است.

وی به رانندگان توصیه کرد: در تعطیلات تابستان سرعت مطمئنه را رعایت کرده و از سبقت های غیر مجاز پرهیز کنند.

رئيس پليس راه انتظامي استان زنجان خاطرنشان کرد: در آزاد راهها و بزرگراهها به هیچ وجه توقف نکنند و در صورت توقف از سطح سواره رو خارج شوند.

شیر محمدی در پایان یادآور شد: علت اصلی تصادفات منجر به فوت خواب آلودگی رانندگان و نبستن کمربند ایمنی است رانندگان در ازای هر دو ساعت رانندگی 20 دقیقه استراحت داشته باشند

رئيس پليس راه انتظامي استان زنجان در پایان تاکید کرد: عدم استفاده از کمر بند ایمنی علت بسیاری از تصادفات فوتی بوده است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین