امروز: جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۴
امام جمعه زنجان:
کد خبر: ۴۳۲۰
تاریخ انتشار: جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
باید با دریافت کنندگان حقوق های نجومی به صورت جدی برخورد شود/ نماز جمعه قرارگاه فرهنگی، تقوا و ایمان است

امام جمعه زنجان با بیان اینکه باید با دریافت کنندگان حقوق های نجومی و این پدیده به طور جد برخورد شود، گفت: دریافت حقوق نجومی بعد دیگری از اشرافی گری در مدیران کشور و نظام است که خطر بزرگ اختلاف طبقاتی را رقم می زند و باعث جدایی ملت از دولت می شود.

به گزارش عصر زنجان،آیت الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه با اشاره 17 شوال روز نبرد حضرت امام علی (ع) در جنگ خندق با عمرو ابن عبدود که به روز فرهنگ پهلوانی نام گذاری شده است، اظهار کرد: بنا به فرموده حضرت پیامبر اکرم (ص) در این نبرد تمام اسلام در مقابل کفر ایستاده بود.

وی با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان باید در راستای احیای ورزش زورخانه ای تلاش بیشتری کند، افزود: به واسطه ورزش زورخانه ای روحیه جوانمردی و انسانیت احیا می شود.  امام جمعه زنجان با اشاره به اقامه اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران توسط آیت الله طالقانی، بیان کرد: نماز جمعه قرارگاه فرهنگی، تقوا و ایمان است که در راستای وحدت، توحید تلاش می کند.

آیت الله خاتمی با اشاره به عملیات غرور آفرین مرصاد، تصریح کرد: در این عملیات صدام با حمایت های مستقیم آمریکا مقابل مدافعان انقلاب در 5 مرداد 1367 ایستاد که در نهایت رزمندگان اسلام کفار را شکست دادند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران آمورش عالی در کشور به صورت عالی و چشمگیر رشد داشته است، خاطرنشان کرد: دانشجویان باید به جزء آموزش دروس باید به صورت عملی نیز آموزش ببینند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه پرداخت مالیات یک تکلیف دینی و ادای آن یک فریضه دینی است و منع و پرداخت نکردن آن عمل خلافی است، افزود: پرداخت مالیات در رشد و توسعه کشور تاثیر به سزایی دارد.

وی با اشاره به دریافت حقوق نجومی توسط بعضی از اشخاص تراز اول مملکت خیانت به آرمان های انقلاب است، بیان کرد: گرفتن حقوق نجومی فاجعه و ظلم بزرگی است که بر علیه انقلاب صورت گرفته و این عمل نامشروع، گناه و خیانت به آرمانهای انقلابی است.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه باید با دریافت کنندگان حقوق های نجومی و این پدیده به طور جد برخورد صورت گیرد، خاطرنشان کرد: دریافت حقوق نجومی بعد دیگری از اشرافی گری در مدیران کشور و نظام است که خطر بزرگ اختلاف طبقاتی را رقم می زند و باعث جدایی ملت از دولت می شود.

آیت الله خاتمی با اشاره به مذاکرات برجام، افزود: بعد از گذشت یکسال مشاهده کردیم که طرف های مقابل مذاکره کننده به هیچ یک از قول های خود پای بند نبودند و دستاورد های برجام دبه می کنند.

وی با بیان اینکه دشمن همیشه دشمن است، تصریح کرد: ملت مسلمان ایران باید در مقابل بدعهدی ها و زور گویی های دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران ایستادگی کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین