امروز: شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۴
مدیر عامل هلال احمر زنجان:
کد خبر: ۴۳۷۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۶
استقرار بالگرد در زنجان نیاز به آشیانه دارد/380 حادثه در سالجاری رخ داده است

مدیر عامل هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان به دلیل نداشتن آشیانه فاقد بالگرد هلال احمر است، گفت: درصورت نیاز به بالگرد سازمان امداد و نجات کشور بالگرد مورد نیاز را تامین می کند.

علی طاهری امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با بیان اینکه از یک فروردین ماه تا 15 مرداد ماه سالجاری 380 حادثه در سطح استان زنجان رخ داده است، اظهار کرد: تعداد حادثه دیدگان 30 هزارو 15 نفر بودند که هزارو 268 نفر از حادثه دیدگان مصدوم شده اند.

وی با اشاره به اینکه 708 نفر از مصدومین به صورت سرپایی توسط نیروهای هلال احمر استان زنجان درمان شده اند، افزود: 122 نفر از مصدومین توسط اورژانس های هلال احمر استان زنجان به بیمارستان منتقل شده اند.

مدیر عامل هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه متاسفانه 36 نفر در طی سالجاری بر اثر حوادث جاده ای، اورژانسی،حوادث شهری،و حوادث صنعت گارگاهی در استان زنجان فوت کرده اند، خاطرنشان کرد: نیروهای هلال احمر استان زنجان طی سالجاری به 47 نفر در راه مانده امداد رسانی کرده است.

طاهری با بیان اینکه 689 تیم هلال احمر طی سالجاری در سطح استان زنجان فعال بوده است، گفت: دو هزارو 295 نفر از نیروهای هلال احمر استان زنجان در امر امداد رسانی حضور داشته اند.

وی با اشاره به اینکه از 380 حادثه رخ داده در استان زنجان 216 مورد مربوط به حوادث جاده ای بوده است، افزود: 18 مورد مربوط به آتش سوزی جنگل و مراتع،هشت مورد مربوط به برف و کولاک(اوایل فروردین)،سیل و آبگرفتگی هفت مورد، حوادث داخل شهری شش مورد، حوادث سد چهار مورد،حوادث صنعتی و کارگاهی چهار مورد، ریزش آوار یک مورد،خدمات مناسبتی 12 مورد،خدمات حضوری 94 مورد بوده است.

مدیر عامل هلال احمر استان زنجان به آمار فوتی ها در سالجاری اشاره کرد و گفت: تصادف جاده منجر به فوت در سر صحنه 25 نفر،موارد اورژانسی یک نفر،حوادث شهری چهار نفر، غرق شدگی در سد چهار نفر و حوادث صنعتی و گارگاهی 2 نفر فوتی در در بر داشته است.

طاهری با بیان اینکه هلال احمر استان زنجان 9 پایگاه ثابت امداد و نجات در استان زنجان دارد ، گفت: در طرح های نوروزی، تابستانی و زمستانی پایگاههای امداد و نجات هلال احمر استان زنجان به 16 پایگاه می رسد.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان فاقد آشیانه برای بالگرد امداد و نجات هلال احمر است، گفت: در طرح های نورزی بالگرد به صورت موقت در استان زنجان مستقر می وشد و در صورت نیاز با هماهنگی سازمان امداد و نجات از بالگرد استانهای دیگر استفاده می شود.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین