امروز: یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۹
رئیس پلیس راه انتظامی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۴۳۹۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۷
افزایش 20 درصدی تصادفات منجر به فوت در زنجان؛زنجان از شروع تعطیلات تابستانی تا کنون 41 کشته برجا گذاشته است

رئیس پلیس راه انتظامی استان زنجان از افزایش 20 درصدی تصادفات منجر به فوت در محور های موصلاتی استان زنجان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: از شروع طرح تابستان تا کنون محور های مواصلاتی استان زنجان 41 کشته برجا گذاشته است.

علی اصغر شیرمحمدی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان اظهار کرد: استفاده از کمربند ایمنی در کشور فرهنگ سازی شده و این نشان می‌دهد که اگر در زمینه فرهنگ سازی بیشتر سرمایه گذاری کنیم، شاهد کاهش آمار تصادفات نیز خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه بستن کمربند ایمنی برای سرنشینان جلو و عق خودرو اجباری است، تاکید کرد: سرنشینان عقب وسیله نقلیه بیشترین صدمات را در تصادفات می بینند و عدم استفاده از کمربند ایمنی خسارات جبران ناپذیری را برای  برای راننده و سرنشینان به ارمغان خواهد آورد.

رئیس پلیس راه انتظامی استان زنجان با بیان اینکه بیشترین سوانح در تصادفات جاده ای در تعطیلات تابستان 90 درصد به علت خواب آلودگی راننده و واژگونی خودرو بوده است، افزود:سرعت غیر مجاز خودرو نیز عمده دلیل تصادفات منجر به فوت در سالجاری بوده است.

20 درصد از تصادفات مربوط به تصادفات با موتور سیکلت است

شیر محمدی با بيان اينکه ارتقاء فرهنگ ترافیک از مهمترين راهكارهاي كاهش تصادفات رانندگي است ،تصریح کرد: همانطوريكه عامل انساني از مهمترين عوامل تصادفات رانندگي محسوب مي شود ،همين عامل نيز مي تواند در كاهش تصادفات رانندگي نقش بسزايي داشته باشد.

وی با بیان اینکه 20 درصد از تصادفات مربوط به تصادفات با موتور سیکلت است، افزود: اگر در هنگام رانندگی با موتور سیکلت ، از کلاه ایمنی استفاده نشود، یک زمین خوردن ساده ممکن است مرگ راکب وسرنشین موتورسیکلت را رقم برند.

رئیس پلیس راه انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی برای موتورسکلت سواران به طور نهادینه نشده است، اظهار کرد: موتور سیکلت سوران در تصادفات جزئی هم علت عدم استفاده از کلاه ایمنی دچار خسارات زیادی خواهند شد.

توزیع 4000 عدد کلاه ایمنی برای موتور سواران روستایی

وی با بیان اینکه از سال 1391 فعالیت های فرهنگی و آموزشی موتورسکلت سواران و ادوات کشاورزی با همکاری اداره حمل و نقل و پایانه های استان و اداره پلیس استان زنجان به روستائیان و مدارس حاشیه روستا ها انجام شده است، گفت: در این راستا چهار هزار عدد کلاه ایمنی در بین موتور سکلت سوران روستاهای استان زنجان توزیع شده است.

شیرمحمدی با بیان اینکه اکثر کشاورزان و روستائیان از موتورسیکلت برای تردد استفاده می کنند، اظهار کرد: نقض فنی موتور سیکلت و ادوات کشاورزی ، نداشتن چراغ های عقب و جلو برای اداوات کشاورزی و موتور سیکلت یکی از علل افزایش تصادفات منجر به فوت در محور های استان زنجان است.

وی به خستگی و خواب آلودگی رانندگان اشاره کرد و گفت: رانندگی سخت ترین کاری است که مستقیماً با جان انسان ها سر و کار دارد و باید با هوشیاری کامل و اجرای دقیق مقرارات راهنمایی به رانندگی پرداخت.

20 دوربین هوشمند ثبت تخلف در 20 نقطه محور های زنجان فعال است

رئیس پلیس راه انتظامی استان زنجان با بیان اینکه 20 دوربین هوشمن ثبت تخلفات به صورت شبانه روزی در 20 نقطه از محور های مواصلاتی استان زنجان فعال است، تصریح کرد: دوربین های هوشمند فعال در محور های مواصلاتی استان زنجان قادر به تشخیص وسیله نقلیه و ثبت تخلف است و به صورت هوشمند اعمال قانون و به مرکز راهنمایی رانندگی ارسال می کند.

شیرمحمدی با اشاره به اینکه پلیس راه حافظ جان رانندگان است و رانندگان توصیه های پلیس را جدی بگیرند،تصریح کرد: با رعایت مقررات و مطالعه کامل آیین نامه راهنمایی و رانندگی می توان از حوادثی جبران ناپذیر جلوگیری کرد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین