امروز: شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۹
کارشناس خاورمیانه:
کد خبر: ۴۴۷۶
تاریخ انتشار: شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۹
عربستان از بیداری ملت های اسلامی هراس دارد/همه ساله بیشترین تجمع مسلمانان و اسلام خواهان در حج رخ می دهد

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه حوادث غمناک و خونبار رخ داده در حادثه منا به خاطر این است که مسلمانان جهان بخصوص شیعیان نتوانند فریضه واجب الهی را به جای آورند چون بیشترین تجمع مسلمانان و اسلام خواهان جهان در حج رخ می دهد، گفت: آل سعود از بیداری ملت های اسلامی هراس دارد به هر طریقی که باشد در مقابل اسلام ناب محمدی ایستادگی می کند. 

شهبازی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، به اسلام ناب محمدی و اسلام سکولار عربستان سعودی اشاره کرد و اظهار داشت: حکومت عربستان کشوری اسلام سکولار است اسلامی که فقط از آن نام باقی مانده است.

وی با بیان اینکه از دیدگاه عربستان اسلام چیزی است که خودشان به آن را توجیه می کنند و به آن اعتقاد دارند، افزود: حتی اسلامی که عربستان به آن اعتقاد دارد طوری است که در آیه های قرآن دخیل هستند و آیه های قرآن را تغییر می دهند.

کارشناس خاورمیانه با اشاره به اینکه اسلام ناب محمدی که مسلمانان دارند با اسلامی که حکومت آل سعود در عربستان دارد در تضاد هستند، تصریح کرد: این تضاد اسلام بین عربستان و ایران اسلامی دشمنی عمیق و شدیدی را بین دو کشور ایجاد کرده است تا جایی که آل سعود شیعه های اسلام را کافر می داند.

آل سعود وهابی مسلک هستند

شهبازی با بیان اینکه آل سعود وهابی مسلک هستند، افزود: یکی از قوانین آل سعود این است که شیعه را کافر می پندارند ختی مسلمانان از جمله سنی ها را نجس و کافر می خوانند.

وی خاطرنشان کرد: همه ساله در مکه به دلایل مختلف و بعضاً عمدی اقدام به خراب کاری می کنند و نتیجه خراب کاری آل سعود باعث جان باختن تعداد زیادی از حاجیان در مکه می شود.

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه بی کفایتی آل سعود در فاجعه تلخ و ناگوار منا بر همه کشور های مسلمان دنیا ثابت شده است، اظهار کرد: طبق شواهد موجود اتفاق های رخ داده در طول سالهای گذشته و سال جاری ثابت شده است تمامی اقدامات آل سعود در مکه و منای سال گذشته عمدی بوده است.

شهبازی به عمدی بودن فاجعه تلخ منای سال گذشته اشاره کرد و گفت: عمدی بودن حادثه غمناک و ناگوار منای سال گذشته به این خاطر است که در پشت پرده این حادثه غمناک آمریکا شیطان بزرگ و رژیم کودک کش اسرائیل حضور داشته است.

وی با بیان اینکه اتفاقات رخ داده در حادثه منا به خاطر این است که مسلمانان جهان بخصوص شیعیان نتوانند فریضه واجب الهی را به جای آورند، تصریح کرد: انجام فرایض واجب الهی و اعمال حج در مکه باعث بیداری امت اسلامی حتی مذاهب دیگرمی شود.

کارشناس خاورمیانه با اشاره به اینکه همه ساله بزرگترین تجمع اسلام خواهان و مسلمانان در حج رخ می دهد، افزود: حکومت عربستان از بیداری امت های اسلامی هراس دارد و به هر طریقی که شده مانع از بیداری حکومت های اسلامی می شود.

سکوت حقوق بشرو جامعه جهانی در مقابل جنایات و کشتار ها

شهبازی با بیان اینکه حقوق بشری که الان در سازمان ملل و جامعه جهانی وجود دارد شبیه جوک و لطیفه است، اظهار کرد: اگر در قسمتی از دنیا یک حیوان بخواهد تلف شود سریع تعدادی جمع می شوند و از حقوق حیوانات دفاع می کنند.

وی با بیان اینکه اگربرای یک اسرائیلی یا آمریکایی آن هم غیر مسلمان و یهودی اتفاقی رخ دهد سریع حقوق بشر وارد میدان می شود و جار و جنجال به پا می کنند، تصریح کرد: در نقطه مقابل این ها اگردر کشور های مظلوم جنایاتی و کشتار هایی صورت بگیرد از حقوق بشری خبری نیست که نیست.

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه جنایات و کشتار های وحشتناکی در کشور های مظلوم منطقه  فلسطین، یمن، سوریه، لبنان ،عراق و... رخ داده است ولی از حقوق بشر خبری نیست، گفت: عربستان که ادعای مسلمان بودن دارد سالانه دست به کشتار و جنایات زیادی می زند ولی آب از آب تکان نمی خورد آیا آنهایی که کشته شده اند بشر نیستند به این خاطر است که حقوق بشر و جامعه جهانی بیشتر شبیه جوک و لطیفه هستند و فقط نماد حقوق بشر در جهان وجود دارد کاری نمی تواند انجام دهد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین