امروز: شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۰
رئيس عقيدتي سياسي فرمانده انتظامي زنجان:
کد خبر: ۴۴۸۵
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۶
جانشيني حضرت علي(ع) در واقعه غدير، توطئه هاي دشمنان را خنثي کرد/غدير نقطه تلاقي کاروان رسالت با طلايه داران امامت است

رئيس عقيدتي سياسي فرمانده انتظامي استان زنجان با بیان اینکه جانشيني حضرت علي(ع) در واقعه غدير، توطئه هاي دشمنان را خنثي کرد، گفت: غدير تنها نام يک سرزمين نيست بلکه يک تفکر است، نشانه و رمزي است که از تداوم خط نبوت حکايت مي کند وغدير نقطه تلاقي کاروان رسالت با طلايه داران امامت است.

حجت الاسلام و المسلمین قدرت الله عبادی در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، اظهار کرد: عيد غدير،بزرگ ترين عيد پيروان اهل بيت(ع) و فرصت مناسبي براي ياد آوري پيمان مقدسي است که همه ما در برابر امامان معصوم(ع) و به ويژه امام عصر(عج) داريم.

وي بيان داشت: عيد غدير بهترين فرصت و موقعيت براي نيايش و بهترين زمان و فرصت براي تبليغ در ارتباط با ولايت فقيه، دهه امامت و ولايت و روز سپاس و ستايش به پيشگاه حضرت احديت است.

رئيس عقيدتي سياسي فرمانده انتظامي استان زنجان بيان داشت: جانشيني حضرت علي(ع) در واقعه غدير، توطئه هاي دشمنان را خنثي کرد و اهميت غدير بر اين است که شخصيتي بي‌بديل و ممتاز مانند حضرت علي (ع) بر مسند امامت قرار گرفت و حضرت علي (ع) به غدير فضيلت بخشيد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: غدير، نه تنها به عنوان « روزى تاريخى، بلكه به عنوان يك «عيد اسلامى» مطرح است. عيد بودن آن نيز، مراسم و سنت هاى خاصى را مى‏طلبد و نه تنها بايد آن را عيد دانست، بلكه بايد آن را عيد گرفت و به شادمانى پرداخت و به عنوان تعظيم شعائر دينى، آن را بزرگ داشت و بر شكوه آن افزود، تا ارزش هاى نهفته در اين روز عظيم، همواره زنده بماند و سيره معصومين عليهم السلام احيا گردد.

وی گفت : بدون شک واقعه غدير نقش سرنوشت سازي در تعين مسير آينده اسلام داشته است. واقعه اي که طي آن پيامبر اسلام مهمترين ماموريت خود را به انجام رساند.

رئيس عقيدتي سياسي فرمانده انتظامي استان زنجان بيان داشت : ماموريتي که انجام آن مساوي بود با تبليغ رسالت و کوتاهي از آن به منزله از بين رفتن زحمات چندين ساله پيامبر اکرم (ص) و بي نتيجه ماندن فداکاري هاي مسلمانان صدر اسلام بود .

حجت الاسلام و المسلمین عبادی تصریح کرد: واقعه غدير حادثه تاريخي نيست که در کنار ديگر وقايع بدان نگريسته شود ، غدير تنها نام يک سرزمين نيست بلکه يک تفکر است، نشانه و رمزي است که از تداوم خط نبوت حکايت مي کند، غدير نقطه تلاقي کاروان رسالت با طلايه داران امامت است.

وي بيان داشت : رسول خدا(ص) (در روز غدير) فرمودند: اى مسلمانان! حاضران به غايبان برسانند: كسى را كه به من ايمان آورده و مرا تصديق كرده است، به ولايت على سفارش مى‏كنم، آگاه باشيد ولايت على، ولايت من است و ولايت من، ولايت‏خداى من است. اين عهد و پيمانى بود از طرف پروردگارم كه فرمانم داد تا به شما برسانم.

رئيس عقيدتي سياسي فرمانده انتظامي استان زنجان در پايان گفت : رسول خدا(صلي الله عليه و آله و سلم) فرمودند: روز غدير خم برترين عيدهاى امت من است و آن روزى است كه خداوند بزرگ دستور داد آن روز برادرم على بن ابى طالب را به عنوان پرچمدار (و فرمانده) امتم منصوب كنم، تا بعد از من مردم توسط او هدايت‏شوند، و آن روزى است كه خداوند در آن روز دين را تكميل و نعمت را بر امت من تمام كرد و اسلام را به عنوان دين براى آنان پسنديد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین