امروز: جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۴
رئیس پلیس آگاهی زنجان:
کد خبر: ۴۵۳۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۵
زنجان پذیرای کالای قاچاق نیست/پلیس اگاهی در راستای مبارزه با کالای قاچاق از تولید داخلی حمایت می کند

رئیس پلیس آگاهی استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان پذیرای کالای قاچاق نیست، گفت: استان زنجان به دلیل ترانزیتی بودن با سایر استان ها بیشتر با کالای قاچاق مبارزه می کند و از ورود کالای قاچاق به استان و استانهای همجوار جلوگیری می کند.

جعفر رحمتی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، به کشفیات کالای قاچاق در شش ماهه نخست سالجاری اشاره کرد و اظهار داشت: کشفیات کالای قاچاق در استان زنجان در شش ماهه نخست سالجاری بیش از 400 میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه کالای قاچاق توسط کسانی که در محدوده مرز داد و ستد می کنند وارد کشور می شود، تصریح کرد: کالای قاچاق توسط کوله داران از مرز توسط چهار پایان وارد می شود و در یک مکانی تجمیع شده و به صورت کالای قاچاق به استانها وارد می شود.

رئیس پلیس آگاهی استان زنجان با اشاره به اینکه قاچاقچیان از مناطق کوهستانی مبادرت به قاچاق می کنند، افزود: کالای قاچاق وارده به استانها همجوار غالباً از استان های کردستان و آذربایجان غربی توسط قاچاقچیان تجمیع و به صورت کالای قاچاق وارد استان های همجوار و زنجان می شود.

رحمتی با بیان اینکه افرادی در خارج از کشور اقدام به ارسال کالای قاچاق به کشور می کنند و کالای قاچاق را با هزینه های خود بیمه کرده اند، گفت: کالاهای غیر مجاز و ممنوعه ، اقلام غیر فرهنگی و لوازم بهداشتی را به هر طوری که شده می خواهند وارد کشور کنند.

وی با اشاره به اینکه دشمن به فکر این است هر طوری که شده به کشور ضربه وارد کند ، گفت: کالای قاچاق توسط افراد خارج از مرز بیمه می شود تا در صورت گرفتاری هزینه کالا پرداخت شود .

رئیس پلیس آگاهی استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان پذیرای کالای قاچاق نیست، تصریح کرد: استان زنجان به دلیل ترانزیتی بودن با سایر استان ها بیشتر با کالای قاچاق مبارزه می کند و از ورود کالای قاچاق به استان و استانهای همجوار جلوگیری می کند.

رحمتی با اشاره به اینکه کالای قاچاق به صورت باندی اجرایی و وارد کشور می شود، افزود: وقتی که باندی متلاشی می شود و تا بخواهد دوباره احیا شود مدت زمان طولانی را باید سپری کند و در این راستا پلیس آگاهی دست از مبارزه با کالای قاچاق بر نمی دارد.

وی با بیان اینکه پلیس آگاهی استان زنجان در راستای مبارزه با کالای قاچاق از تولیدات داخلی و اشتغال جوانان حمایت می کند، اظهار کرد: تعداد کشفیات کالای قاچاق در استان زنجان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین