امروز: سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۹
کارشناس ژئوپولیتیک خاورمیانه:
کد خبر: ۴۵۹۸
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۵
آل سعود مادر گروهک های تروریستی و تکفیری است/با حضور آمریکا مشکلات منطقه پیچیده تر می شود

ژئوپولیتیسین ایرانی و کارشناس ژئوپولیتیک خاورمیانه با بیان اینکه گروهک های تروریستی و تکفیری در خاورمیانه دست پروده عربستان و آمریکا هستند، گفت: گروهک های تروریستی و تکفیری در منطقه اهداف آمریکا را دنبال می کنند.

پیروز مجتهد زاده امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان،با اشاره به اینکه ایالات متحده آمریکا در روابط خارجی خاورمیانه تعهد های متناقضی دارد، تصریح کرد: آمریکا نسبت به عراق ،ترکیه،ایران، سوریه و سایر کشور های خاورمیانه تعهد های گوناگونی را دارد.

وی با بیان اینکه گروه تروریستی و تکفیری داعش، النصره و سایر گروهاک های تروریستی و تکفیری در منطقه به کمک و پشتیبانی آل سعود درست شده است، تاکید کرد: همه گروهک های تروریستی و تکفیری در منطقه اهداف عربستان و ایالات متحده آمریکا را دنبال می کنند.

ژئوپولیتیسین ایرانی و کارشناس ژئوپولیتیک خاورمیانه با اشاره به اینکه تاریخ نشان نداده است ایالات متحده آمریکا در مسائل منطقه ای دخالت کرده باشد و مسائل به راحتی حل شود، اظهار کرد: آمریکا خود را در منطقه ابر قدرت می داند و سعی می کند بر کشور های دیگر نیز کدخدایی کند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه آمریکا سعی می کند بر کشور های جهان از طریق هماهنگ شدن با قدرت های جهانی و منطقه ای تسلط داشته باشد، تصریح کرد: در نتیجه هرکجای جهان اتفاقی رخ دهد آمریکا در آن اتفاق نقشی خواهد داشت.

کارشناس مسائل ژئوپولیتیک خاورمیانه با بیان اینکه تلاش آمریکا در خاورمیانه در راستای تقویت جبهه عربستان و تروریست های سلفی و تکفیری است،گفت: اقدامات آمریکا در منطقه هیچ گونه کمکی به صلح و امنیت منطقه را در بر نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه کشور های منطقه ای نباید انتظار داشته باشند با حضور آمریکا در منطقه مشکلات حل شده و همه چیز به حالت عادی برگردد ، افزود: تاریخ چنین چیزی نشان نداده است که با حضور آمریکا در مشکلات منطقه ای مشکلات حل شود بلکه پیچیده تر می شود.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل