امروز: سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۰
کارشناس خاورمیانه:
کد خبر: ۴۶۱۳
تاریخ انتشار: یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۸
اولین شکست کدخدا در منطقه غرب آسیا قابل تصور است

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه اولین شکست کدخدا در منطقه غرب آسیا قابل تصور است، گفت: دست برتری در میدان جنگ از آن جبهه مقاومت است.

سعید ثاقبی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با بیان اینکه شهر موصل عراق درحد آزاد سازی است، اظهار داشت، آمریکا هیچ موقع علیه داعش و گروهک های تروریستی و تکفیری در منطقه عمل نمی کند.

وی با اشاره به اینکه مردم سوریه دوست دارند خودشان برای کشور خودشان تصمیم گیری کنند و انتخابات داشته باشند، تصریح کرد: کشور های غربی با نشست هایی که انجام میدهند سعی می کنند در تصمیم گیری های سوریه دخالت می کنند چرا که بشار اسد را به عنوان رئیس جمهور سوریه قبول ندارند.

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه غرب و هم پیمانان غرب دولت بشاراسد را قبول ندارد، افزود: با استفاده از کروهک های تروریستی و تکفیری بر دولت سوریه فشارهایی را وارد می کند تا به هر طوری که شده بشار اسد را از حکومت ساقط کند.

ثاقبی با اشاره به اینکه ارتش سوریه و جبهه مقاومت در کار میدانی دست برتری دارند، گفت: مذاکرات انجام شده در پشت میز نیز برتری را از آن دولت سوریه و جبهه مقامت کرده است.

وی با بیان اینکه اگرجبهه مقاومت و ارتش سوریه در میدان نبر دست برتری داشته باشند در پشت میز مذاکره هم موفق خواهند بود ، گفت: اگر جبهه مقاومت و ارتش سوریه بتوانند حلب را به صورت کامل آزاد کنند کار گروه های تروریستی و تکفیری تمام خواهد شد.

کارشناس خاورمیانه با اشاره به اینکه آمریکا ابر جنایتکار است،افزود: سیستم آمریکا این طور است که جنگ راه بیاندازد ، جنایت کند و تسلیحات خود را به فروش برساند .

ثاقبی با بیان اینکه اولین شکست کدخدا در منطقه غرب آسیا قابل تصور است، گفت: دست برتری در میدان جنگ از آن جبهه مقاومت و ارتش سوریه است.

وی با اشاره به اینکه جبهه مقاومت و ارتش سوریه گرهک های تروریستی و تکفیری النصره را در محاصره شدیدی قرار داده اند، گفت:حلب در محاصره شدیدی قرار گرفته است و گروهک های تروریستی تکفیری برای راهایی خود از محاصره اقداماتی را انجام داده اند ولی موفق نشده اند.

کارشنان خاورمیانه با بیان اینکه اگر جنگ در سوریه تمام شودو قدرت مقاومت افزایش یابدغرب و همپیمانان غرب هیچ کاری نمی توانند انجام دهند، تصریح کرد: فشار های اقتصادی، سیاسی و بین المللی بر کشور سوریه انجام شده است ولی موفق نشده اند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل