امروز: جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۳
مدیر نفت منطقه زنجان :
کد خبر: ۴۶۱۷
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۸
مصرف فراورده های مایع نفتی در زنجان افزایش ۳ درصدی داشته است؛مصرف بیش از ۵۲۰ میلیون لیتر فرآورده نفتی طی 7 ماه

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از افزایش 3 در صدی فراورده های مایع نفتی در 7 ماهه سالجاری خبر داد و گفت: مصرف فراورهای نفتی در سالجاری به ۵۲۲ میلیون و ۷۷۰ هزار لیتر رسیده است.

محمود آقا محمدیان امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، از افزایش ۳ درصدی فرآورده های مایع در استان زنجان خبر  داد و اظهار داشت: در ۷ ماهه سال جاری مصرف فرآورده های مایع نفتی  ۵۲۲ میلیون و ۷۷۰ هزار لیتر بوده که در قیاس با مصرف ۵۰۸ میلیون و ۲۰هزار لیتری مدت مشابه نشان  از یک افزایش ۳ درصدی دارد .

وی با اشاره به اینکه در مصرف بنزین و نفتگاز غیر نیروگاهی به ترتیب ۲ و ۵ درصد افزایش داشته ایم، تصریح کرد: مصرف بنزین در ۷ ماهه سالجاری ۱۹۷ میلیون لیتر و مدت مشابه سال قبل ۱۹۳ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان خاطرنشان کرد: در مصرف نفتگاز غیر نیرو گاهی نیز مصرف ۷ ماهه سال جاری ۲۳۹ میلیون لیتر و مدت مشابه ۲۲۵ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر بوده که این قیاس نشان از ۵ درصد افزایش مصرف در نفتگاز غیر نیروگاهی بوده است .

آقا محمدیان ضمن اشاره به روند گاز کشی مصارف حرارتی روستایی و از طرفی راستی آزمایی مصرف کنندگان ، مصرف نفت سفید رادر ۷ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهشی برشمرد و افزود: میزان مصرف ۷ ماهه سال جاری ۲۸ میلیون و ۱۰۰هزار لیتر و مدت مشابه ۳۱میلیون و ۲۰۰ هزار لیتربوده که این میزان مصرف حاکی از یک افزایش ۱۰ درصدی مصرف نفت سفید است.

وی همچنین مصرف نفتکوره را نیز با توجه به تبدیل سوخت کاهشی بیان کرد و ضمن اشاره به کاهش ۴۳ درصدی در مصرف این فرآورده عنوان داشت: مصرف نفتکوره در ۷ ماهه سال جاری ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر و مدت مشابه ۱۲ میلیون و ۱۰۰هزار لیتر است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح داشت: مصرف گاز مایع نیز با توجه به روند گاز کشی و تبدیل سوخت از یک کاهش ۶ درصدی برخوردار بوده بطوریکه مصرف ۷ ماهه سال جاری 10 هزار و 745 تن و مدت مشابه 11 هزار 417 تن بوده است .

محمود آقا محمدیان ضمن اشاره به کاهش ۱۴ میلیون و ۷۵۰ هزار لیتری فرآورده های مایع در ۷ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه این روند مصرف ۷ ماهه را  با ۳ درصدافزایش توصیف کرد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین