امروز: یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۹
کارشناس خاورمیانه:
کد خبر: ۴۶۶۲
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۲
جمهوری خواهان نسبت به برجام و مسائل منطقه ای بدبین هستند

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه جمهوری خواهان نسبت به برجام و مسائل منطقه ای بدبین هستند، گفت: توقعی از ترامپ نیست اگر قضیه بدتر نشود بهتر نخواهد شد.

سعید ثاقبی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با بیان اینکه جمهوری خواهان نسبت به برجام و مسائل منطقه ای بدبین هستند، اظهار کرد: سابقه جمهوری خواهان نشان می دهد که نسبت به اسلام و مسلمانان بدبین هستند.

وی با اشاره به اینکه ترامپ در تبلیغات انتخاباتی خود اعلام کرده است وقتی من رئیس جمهور شوم پایتخت اورشلیم به بیت المقدس انتقال می دهم، تصریح کرد: این گفته های ترامپ نشانه ضدیت رئیس جمهور جدید آمریکا با اسلام و دوستی با رژیم غاصب اسرائیل است.

کارشناس خاورمیانه با اشاره به اینکه ترامپ در سخنان دیگر خود اعلام کرده است ، اگر رئیس جمهور شوم برجام را زیر پا خواهم گذاشت، افزود: هیچ توقعی از ترامپ و جمهوری خواهان نیست.

ثاقبی به تفاوت جمهوری خواهان و دموکرات ها در آمریکا اشاره کرد و اظهار داشت: جمهوری خواهان خشونت طلب و جنگ طلب هستند و همیشه مستقیم وارد عمل می شوند ولی دموکرات ها غیر مستقیم و نیابتی وارد عمل می شود.

وی به برنده شدن ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اشاره کرد و گفت: توقعی از ترامپ نیست اگر قضیه بدتر نشود بهتر نخواهد شد.

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه جمهوری خواهان نژاد پرست هستند و رنگین پوستان را قبول ندارند، تصریح کرد: جمهوری خواهان فقط خودشان را قبول دارند و روش آنها بر ستیره جویی و دشمنی با اسلام و مسلمانان است پس در نتیجه انتظار عمل خوبی از ترامپ نیست.

ثاقبی در پایان خاطرنشان کرد: با انتخاب شدن ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در بحث مواضع عراق و سوریه انتظار بهتر شدن مسائل در این کشور ها وجود ندارد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین