امروز: پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۸
کارشناس خاور میانه:
کد خبر: ۴۶۹۶
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۶
ترامپ تنها تصمیم گیرنده در خصوص برجام نیست/ رئیس جمهور  نژاد پرست آمریکا دنیا را با مشکل مواجه میکند

کارشناس خاور میانه با بیان اینکه ترامپ به تنهایی نمی تواند در بحث برجام کاری را انجام دهد، گفت:ترامپ به خاطر خصومتی که با ایران دارد کارهایی را انجام می دهد که برجام عملی نشود.

سعید ثاقبی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، به مواضع ترامپ در مورد ایران و برجام اشاره کرد واظهار داشت: چه ترامپ باشد چه کلینتون در کل فرقی نمی کند در دوران گذشته دموکرات ها و جمهوری خواهان دشمنی با جمهوری اسلامی ایران را ادامه داده اند.

وی به شعار های ترامپ در دوران انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اشاره کرد و افزود: ترامپ با شعار هایی مثل برجام را پاره خواهم کرد و تحریم های علیه ایران را افزایش خواهم داد و تهدید هایی مثل این رئیس جمهور آمریکا شده است.

کارشناس خاورمیانه با اشاره به اینکه ترامپ محصول یک نژاد پرستی است، تصریح کرد: ترامپ به خاطرنژاد پرستی در آینده در خود آمریکا و سازمان ملل و در کل دنیا مشکلاتی را به وجود خواهد آورد چرا که سفید پوستان فقط به خودشان فکر می کنند آمریکا باید از بُعد حقوق بشری به حال خود گریه کند.

ثاقبی با بیان اینکه در آمریکا رئیس جمهور کاره ای نیست و در پشت صحنه افراد دیگری حضور دارند و تصمیم گیری می کنند، گفت: ما به انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا خوشبین که نیستیم هیچ بدبین هم هستیم چون افکار ترامپ ضد اسلامی و ضد ایرانی است.

وی به بحث برجام اشاره کرد اظهار داشت، برجام یک قضیه بین المللی است و با 5 کشور برجام بسته شده است و ترامپ به تنهایی نمی تواند در بحث برجام کاری را انجام دهد و به خاطر خصومتی که با ایران دارد کارهایی را انجام می دهد که برجام عملی نشود.

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه ترامپ در بحث برجام کارها را بدتر خواهد کرد و قدم خوبی برای ایران برنخواهد داشت، تاکید کرد: گزینه های ایران اسلامی هم روی میز است و به گفته رهبری اگر برجام را پاره کنند ما هم برجام را به آتش خواهیم کشید.

ثاقبی با اشاره به اینکه اگر ترامپ برجام را پاره کند ماهم به اقدامات خودمان که قبلاً انجام می دادیم خواهیم پرداخت، افزود: در منطقه بازیگر اصلی ایران اسلامی است ما از آمریکا خیری ندیده ایم و نخواهیم دید .

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل