امروز: جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۷
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان:
کد خبر: ۴۷۰۰
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۰
هیچ مشکلی از بابت علوفه مورد نیاز حیات وحش زنجان در زمستان نداریم

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان زنجان از ذخیره علوفه مورد نیاز وحوش در فصل زمستان و آمادگی کامل این اداره کل خبر داد.

سید رضا موسوی مشکینی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان،با اشاره به احتمال  بارش برف در استان زنجان گفت: باتوجه به اینکه استان زنجان از مناطق سرد سیر کشور بوده و احتمال  بارش های سنگین برف در طول فصل پاییز و زمستان به طور متناوب وجود دارد این اداره کل  اقدام به تهیه علوفه و انبار آن در فصل تابستان کرده تا در زمان بارش برف در بین آهوان دشت سهرین، منطقه شکار ممنوع فیله خاصه ، قوچ و میش های منطقه حفاظت شده انگوران وکل وبزهای خرمنه سر طارم توزیع کند.

وی افزود: در دشت سهرین این اداره کل با کاشت گندم ، جو و یونجه در اراضی که تحت مالکیت اداره کل حفاظت محیط زیست استان قرار دارد  بخشی از نیازعلوفه زمستانی حیات وحش را تأمین کرده و مابقی از محل اعتبارات موجود خریداری و ذخیره می شود که در مواقع نیاز توسط محیط بانان توزیع می شود تا وحوش مشکلی از بابت تهیه علوفه نداشته باشند.

موسوی ادامه داد: تنها بازماندگان آهوان شمالغرب کشور در دشت آهوان سهرین زندگی می کنند و این منطقه از مناطق سرد و برف گیر استان است که این اداره کل همه ساله نسبت به تهیه علوفه حیوانات این منطقه اقدام می کند .

وی گفت: نظر به احتمال بارش برف در استان زنجان علوفه مورد نیاز جهت تعلیف وحوش از قبل تهیه و ذخیره شده است و در زمستان مشکلی از این بابت نخواهیم داشت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان در پایان گفت: باتوجه به اینکه در فصل زمستان و زمان بارش برف آهوان نزدیک مناطق مسکونی می شوند عده ای افراد سودجو اقدام به شکار غیرمجاز این حیوانات می کنند که انتظار داریم دوستداران محیط زیست همیشه یاری رسان ما بوده اند در صورت مشاهده چنین مواردی مراتب را به نزدیکترین واحد محیط زیست استان اطلاع داده و یا از طریق شماره تلفن های 33554001 و 09392888657 اطلاع دهند.

انتهای پیام /   

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین