امروز: یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۹
کارشناس خاورمیانه:
کد خبر: ۴۷۰۵
تاریخ انتشار: شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۳
گروهک های تکفیری در عراق و سوریه جنگ نیابتی و فرسایشی انجام می دهند/ابتکار عمل در موصل و حلب با نیرو های مردمی است

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه گروهک های تروریستی و تکفیری داعش و النصره در عراق و سوریه جنگ فرسایشی و نیابتی انجام می دهند، گفت: غرب مخصوصاً آمریکا نگران از بین رفتن گروهک های تروریستی و تکفیری است.

سعید ثاقبی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان با بیان اینکه وضعیت سوریه در حال بهتر شدن است، اظهار کرد: در بحث میدانی و زمینی ابتکار عمل در دست نیرو های مقاومت است.

وی با اشاره به اینکه سوریه با پشتیبانی روسیه دست برتری بر گروهک های تروریستی و تکفیری پیدا کرده است، افزود: غرب مخصوصاً آمریکا نمی خواهد جنگ در سوریه به پایان برسد و در این میان دست به هرکاری می زند تا جنگ و درگیری های داخلی در سوریه به پایان نرسد.

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه آمریکا و همپیمانان آمریکا دوست ندارند گروه تروریستی و تکفیری داعش از بین برود چرا که این گروه تروریستی و تکفیری برای آنها جنگ نیابتی انجام می دهد، تصریح کرد: آمریکا از حضور بشار اسد به عنوان رئیس جمهور سوریه خوشحال نیست چرا که به اهداف خود در سوریه تا به امروز نرسیده است.

ثاقبی با اشاره به اینکه دشمنان سوریه در این کشور به جنگ فرسایشی روی آورده اند، خاطرنشان کرد: گروه های تروریستی و تکفیری داعش و النصره در سوریه و عراق جنگ فرسایشی انجام می دهند تا در این راستا گروه مقاومت خسته شد تا بتوانند به اهداف شوم خود در منطقه برسند.

وی با بیان اینکه پشتیبان اصلی گروه تروریستی و تکفیری النصره در سوریه آل سعود است، افزود: آمریکا می خواهد با پشتیبانی عربستان هر طور که شده این گروه تروریستی و تکفیری را از محاصره جبهه مقاومت آزاد کند.

کارشناس خاورمیانه به وضعیت کشور عراق اشاره کرد و اظهار داشت: وضعیت موصل هم شبیه حلب سوریه است ولی در عراق جریان با سوریه فرق دارد چرا که غرب و همپیمانان غرب عملاً نمی توانند به دولت رسمی عراق فشار وارد کنند.

ثاقبی با اشاره به اینکه در گروهک های تروریستی و تکفیری در موصل هم جنگ فرسایشی راه انداخته اند، تصریح کرد: کار گروه تروریستی و تکفیری داعش در عراق رو به پایان است ابتکار عمل در موصل با دولت عراق و نیرو های مردمی است.

وی در پایان به وضعیت ترکیه اشاره کرد و افزود: ترکیه در این میان می خواهد از همه امتیاز بگیرد و در این باره نمی توان روی ترکیه حساب باز کرد و اعتماد داشت.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین