امروز: جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۶
با حضور خانواده شهید شهریاری:
کد خبر: ۴۷۳۶
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۳
تندیس شهید شهریاری در زنجان رونمایی شد+ تصاویر

همزمان با روز دانشجو با مشارکت حوزه هنری و جهاد دانشگاهی زنجان و با حضور خانواده شهید شهریاری، مدیر کل بنیاد شهید استان زنجان، مدیر کل سیاسی استانداری زنجان از تندیس شهید شهریاری در سالن اجتماعات دانشگاه علمی کاربردی استان زنجان رونمایی شد.

به گزارش عصرزنجان، مهدی عباسی رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان در حاشیه همایش رو نمایی از تندیس شهید هسته ای شهید محجید شهریاری به 16 آذر روز دانشجو اشاره کرد و اظهار داشت، 16 آذر مصادف با مصادف با سالروز تشکیل خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا( است.

وی با بیان اینکه خبرگزاری ایسنا با فرمایشات اخبار خوب و امید بخش را مخابره کنید آغاز به فعالیت کرد،افزود: اولین خبر گزاری غیر دولتی با پشتوانه نیروی دانشجویی در 16 آذر ماه شروع به فعالیت کرده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان با اشاره به اینکه دانشجویان خبرگزاری ایسنا با تعدای امکانات محدود ولی با یک اعتقاد بزرگی گفتند که ما می توانیم خبر گزاری ایسنا را را اعتقاد  و توان خود راه اندازی کرده اند، تصریح کرد: دو سال پشت سر هم خبرگزاری ایسنا در مطبوعات کشوری حایز رتبه برتری شده است.

عباسی با بیان اینکه هرموقع از توان دانشجویان استفاده کرده ایم به برتری رسیده ایم ، گفت: انرژی هسته ای تکنولوژی و علم روز دنیاست و در این راستا هم باید به جوانان اعتماد کنیم .

وی با اشاره به اینکه شهید شهریاری از دوران تحصیلات ابتدایی تا دکتری در ایران بوده و برای تحصیل خارج از کشور نرفته و جان خود را در این راه هزینه کرده است،خاطرنشان کرد: باید اعتقاد به نسل جوان و دانشجو در تمام مسئولان کشور نهادینه شود و مسئولان بپذیرند نتایج اعتماد به جوانان تا به امروز جواب خوبی داده است .

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان با بیان اینکه اولویت دانشجو پرورش خود و افزایش مهارت خودش است، خاطرنشان کرد: نباید اجازه داد محیط های دانشگاهی.سیاسی شود.

عباسی با بیان اینکه  ما مدیون شهدا هستیم اگر امروز در این کشور در کمال آرامش زندگی می کنیم مدیون افرادی هستیم که مرز های کشور ایران اسلامی را با جان خود نگه داشته اند، گفت: خانواده شهدا غیر از احترام و پاسداشت شهدا انتظار زیادی از ما ندارند با برخی از افکار و صحبت های خود نباید به آنها بی احترامی کنیم.

لازم به ذکر است مراسم رونمایی از تندیس شهید هسته ای دکتر مجید شهریاری راس ساعت 15:30 امروز  شانزدهم آذرماه سالجاری در محل سالن همایش‌های جهاد دانشگاهی استان زنجان برگزار شد.

در ابتدای برنامه مستند ساخته شده توسط حوزه هنری استان زنجان در مورد زندگی شهید هسته ای استان زنجان شهید شهریاری پخش شد.

تندیس شهید شهریاری در ابعاد 60 سانت توسط هنرمند زنجانی علی چراغی به همت حوزه هنری استان زنجان ساخته شده است.

لازم به یادآوری، مراسم رونمایی از تندیس شهید شهریاری با مشارکت حوزه هنری و جهاد دانشگاهی زنجان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین