امروز: جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۸
شهر دار زنجان خبر داد
کد خبر: ۴۷۸۷
تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶
برگزاری تورهای زنجانگردی در ایام نوروز

شهردار زنجان گفت: با مشاركت اداره كل ميراث فرهنگي، در ايام نوروز تورهاي زنجان گردي در شهر زنجان برگزار مي شود.

حبيب يگانه امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با بیان اینکه در سالجاری با همكاري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري زنجان تورهاي زنجانگردي را در سطح شهر ساماندهي خواهيم كرد ، اظهار داشت: اتوبوس هايي برای انتقال گردشگران به بناهاي تاريخي اختصاص مي دهيم تا گردشگراني كه در زنجان حضور مي يابند از بناهاي تاريخي بازديد كنند.

وی با اشاره به اینکه در صورت امكان اين تورها براي شهر سلطانيه نيز اجرا خواهد شد، تصریح کرد: امسال نيز همچون سال هاي گذشته مجموعه شهرداري تمهيداتي در راستاي ماندگار كردن مسافران در زنجان دارد.

 

شهردار زنجان با بیان اینکه يكي از محورهاي مهم براي توسعه گردشگري ايجاد زيرساخت هاي لازم براي گردشگران است، عنوان كرد: يكي ديگر از محورهاي مهم براي توسعه گردشگري ايجاد شرايطي كه حضور گردشگر را در سطح شهر تسهيل مي كند.

یگانه خاطرنشان کرد: شهرداري توجه خاصي به بهسازي فضاهاي داخلي و ورودي بناهاي تاريخي دارد و توجه شهرداري به طرح سبزه ميدان نيز در اين راستاست چراكه ما در محدوده بافت مركزي شهر پنج اثر ثبت شده تاريخي داريم كه قطعا در خصوص بحث حضور گردشگر در سطح شهر مهم است.

وي در خصوص زمان اجراي فاز يك پروژه سبزه ميدان بيان كرد: ظرف 15 روز آينده پيمانكار پروژه سبزه ميدان مشخص مي شود و مدت زماني كه براي اجراي فاز يك در نظر گرفته شده است 30 ماه است.

شهردار زنجان از ديگر اقدمات شهرداري در راستاي توسعه گردشگري در شهر را توجه به سايت گاوازنگ دانست و ادامه داد: در راستاي توسعه گردشگري توجه به سايت گاوازنگ در دستور كار شهرداري قرار دارد كه تاكنون جاده گاوازنگ و برنامه هاي عمراني در محدوده اين مجموعه صورت گرفته است.

يگانه توجه ويژه به برگزاري جشنواره ها در شهر زنجان را از ديگر اقدامات شهرداري در زنجان عنوان كرد تا زنجان به يك مقصد گردشگري تبديل شود و اظهار داشت: همكاري در برگزاري جشنواره هايي مانند جشنواره ملي آش ايراني و جشنواره بين المللي غذاي اكو- جاده ابريشم و ديگر جشنواره ها از اقدامات شهرداري در راستاي توسعه گردشگري در زنجان عنوان كرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین