امروز: چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۳۴
فرماندار زنجان:
کد خبر: ۵۰۰۹
تاریخ انتشار: شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۰
تمامی نهادها در انجام امور ملی نقش‌آفرین هستند

فرماندار شهرستان زنجان با بیان اینکه در اجرای طرح‌های ملی شاید در ظاهر امر وزارت کشور، استانداری و فرمانداری دیده شوند اما در واقع تمامی نهادهای دولتی و غیردولتی در انجام امور نقش داشته‌اند، گفت: اگر حضور و همکاری تمام نهاد های دولتی و غیر دولتی نباشد امور یا به سرانجام نمی‌رسد و یا در حدی مطلوب نخواهد بود.

به گزارش عصرزنجان،رسول بیات" فرماندار شهرستان زنجان"در جلسه تجلیل از مسئولان خودرویی آمارگیری که در محل فرمانداری زنجان برگزار شد، گفت: وزارت کشور، وزارتی حاکمیتی است و اقدامات ملی به وزارت کشور واگذار می‌شود اما این امر به این معنی نیست که به تنهایی همه امور را انجام دهد بلکه همکاری دیگر دستگاه‌ها در انجام و اجرای مطلوب فعالیت‌ها و اقدامات کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه برای مثال انتخابات‌ها، یا در طرح های سرشماری نفوس و مسکن و دیگر طرح‌ها شاید در ظاهر امر وزارت کشور، استانداری و فرمانداری دیده شوند اما در واقع تمامی نهادهای دولتی و غیردولتی در انجام امور نقش داشته‌اند که اگر حضور و همکاری آنان نباشد امور یا به سرانجام نمی‌رسد و یا در حدی مطلوب نخواهد بود ، اظهار کرد: ضمن قدردانی از مجموعه فعالیت‌های گذشته خواستاریم با تقویت همین روح مشارکت و حس همکاری در تمامی بخش‌ها در برگزاری انتخابات سال آینده نیز همکاری لازم وجود داشته باشد.

فرماندار زنجان تصریح کرد: شهرستان زنجان به دلایلی چون تمرکز جمعیتی استان در این شهر مسائل و مشکلات بیشتری را داراست و از نظر نیازها و مسائل با هفت شهرستان دیگر استان برابری می‌کند و گاه حتی بقیه شهرستان ها نیز انتظار دارند که بخشی از نیاز و امور آنان توسط مسئولان شهرستان زنجان اجرا شود.

بیات خاطرنشان کرد: وزارت کشور یک متولی است و در انجام امور همه مسئول هستند و باید هر فرد به تبع اختیارات و وظایف خود، مسئولیت‌های محوله را به درستی انجام داده و همکاری در انجام امور داشته باشد. 

محسن حیدری، "کارشناس امور اجتماعی و شورای فرمانداری زنجان "در ادامه با بیان اینکه هر موقع نیاز به تشکیل ستادی باشد برآوردی انجام می‌شود تا نیازها و راهکارها سنجیده شده و امور لازم برنامه‌ریزی شود، افزود: در دیگر شهرستان‌ها شاید برنامه‌ریزی‌ها راحت‌تر باشد اما شهرستان زنجان به دلیل اینکه مرکز استان است از مسائل بیشتری برخوردار است.

وی اظهار کرد: در طرح سرشماری سال 95 حدود 54 خودرو در ستاد سرشماری همکاری داشتند و سعی شد تا به نحو احسن و در صورت نیاز، از خودروها استفاده شود و این اتفاق نمی‌افتاد مگر اینکه تعامل وجود داشته باشد که با همکاری مسئولان خودرویی بدون هیچ نوع حادثه‌ای ستاد سرشماری شهرستان زنجان به کار خود پایان داد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین