امروز: چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۲۳
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دوران دفاع مقدس زنجان:
کد خبر: ۵۰۱۰
تاریخ انتشار: شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۲
زنجان میزبان 2 آلاله گلگون کفن می شود؛تعداد شهدای گمنان زنجان به 60 تن رسید

استان زنجان همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س) میزبان دو شهید گمنام می شود که بار دیگر عطر و بوی ایثار و شهادت در پایتخت شور و شعور حسینی خواهد پیچید.

 

به گزارش عصرزنجان،علی مهدیخانی امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: دو شهید گمنام 20 ساله و 42ساله دفاع مقدس در ایام شهادت حضرت زهرا(س) در استان زنحجان در شهر زرین رود شهرستان خدابنده تشییع و تدفین می شوند.

وی با بیان اینکه مراسم تشییع شهدا در شهر زنجان از ساعت 16 در سبزه میدان زنجان  برگزار می شود، افزود: این مراسم از مقابل مسجد جامع به سمت مزار شهدای پایین برگزار می شود.

این مسئول با اشاره به اینکه شب میثاق با شهدا در مسجد ولیعصر زنجان از سوی هئیت فاطمیون برگزار می شود، افزود: این مراسم از ساعت 20:30 روز 10 اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

وی با اعلام برنامه های وداع و تشییع و تدفین این دو شهید، گفت: روز چهارشنبه۱۱اسفند ماه مراسم استقبال رسمی و مشایعت خودرویی توسط مسئولان شهرستان خدابنده و شهر زرین رود در سه راهی سلطانیه، ساعت 13 برگزار می شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دوران دفاع مقدس استان زنجان ادامه داد: مراسم استقبال در مسیر روستاهای قیدار نبی به ترتیب در روستاهای دهجلال،خمارک،مزید آیاد و زواجر ساعت 13:30 در روز 11 اسفند برگزار می شود.

مهدیخانی با بیان اینکه مراسم استقبال مردمی در میدان معلم شهر قیدار نبی و مشایعت تا میدان امام حسین (ع) از ساعت 14 روز 11 اسفند برگزار می شود، افزود: مراسم استقبال از شهدا توسط مردم روستاهای مسیر شهر زرین رود به ترتیب در روستاهای حصار،گوجه ییلاق، پیر مرزبان و شهید آباد از ساعت 15 روز چهارشنبه برگزار می شود.

مهدیخانی با بیان اینکه مراسم شب وداع با شهدا و یادواره ۱۰۸شهید بخش بزینه رود در مصلای این شهر برگزار می شود، تصریح کرد: سخنران این مراسم سردار کرمی، فرمانده سپاه انصار المهدی(عج)استان زنجان است.

وی با بیان اینکه آیین تشییع این شهدا پنج شنبه ۱۲ اسفندماه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) برگزار می شود، افزود: مراسم تشییع از مصلای شهر زرین رود آغاز و پیکر مطهر این شهدا در پارک ملت این شهر آرامش می گیرد.

این مسئول با بیان اینکه حضور شهدا فرصتی برای بازسازی معنوی و وزیدن نسیم فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است، بیان داشت: حضور شهدا نشان می دهد که سربازان حضرت ولیعصر (عج) هیچ گاه از ماموریت های خود غافل نخواهند شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دوران دفاع مقدس استان زنجان با بیان اینکه با حضور این دو شهید تعداد شهدای گمنام استان زنجان به 60 تن می رسد، ادامه داد: 9 شهید در مزارهای عمومی،51 شهید در 23 نقطه یادمانی تدفین شده اند.

وی با بیان اینکه 11 یادمان در استان ساخته شده و سه یادمان در دست ساخت است، افزود: ساخت 9 یادمان نیز در دست مطالعه است

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین