امروز: چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۴۳
از نهم اسفند ماه:
کد خبر: ۵۰۱۱
تاریخ انتشار: یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۴
نمایش آیینی «بانوی نور» در سالن هلال زنجان به روی صحنه می رود

رییس حوزه هنری استان زنجان گفت: به همت واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری نمایش آیینی «بانوی نور» 9 تا 12 اسفند ماه درسالن هلال زنجان به روی صحنه می رود.

حمیدرضا اسماعیلی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، اظهار کرد:  نمایش آیینی «بانوی نور» ویژه ایام سوگواری حضرت زهرا (س) است ،اظهار کرد: این نمایش فاخر برای اولین بار است که باهنرنمایی هنرمندان استانی و در سطح استان اجرا می شود.

وی، بابیان اینکه «بانوی نور» 40 بازیگر دارد، ادامه داد: موضوع نمایشنامه ،زندگی حضرت زهرا (س) ،شهادت و فضایل اخلاقی ایشان است. این درحالی استکه با احتساب عوامل جانبی ،در مجموع 60 نفر به صورت مستقیم در اجرای این نمایش نقش خواهند داشت.

رییس حوزه هنری استان زنجان با اشاره به اینکه که هدف اصلی از اجرای نمایش «بانوی نور»تبیین بخشهایی از زندگی حضرت زهرا‌(س) وحضرت علی (ع) است،افزود: پرداختن به موضوعات و نمایشهای دینی و آیینی سختیهای خاص خود را دارد و ما باید توانمندی هنرمندان شهرمان را باورکنیم.

اسماعیلی با اشاره به اجرای نمایش آیینی «بانوی نور» درسالن همایش های هلال احمر زنجان،تصریح کرد: نمایش «بانوی نور»امسال درسطح زنجان و در سالهای آتی درسطح کشوری اجرا می شود. بیش از 800 میلیون ریال نیز به صورت مستقیم برای اجرای این نمایش هزینه خواهد شد.

وی افزود: نمایشنامه «بانوی نور» به قلم محمد باقرنباتی مقدم که از نویسندگان مطرح کشوری است به رشته تحریر درآمده وکارگردانی آن را امیرنعمتی برعهده دارد.

رییس حوزه هنری زنجان گفت:نمایش آیینی «بانوی نور»توسط واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری و با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری زنجان از نهم اسفندماه به مدت پنج روز در سالن همایش های هلال احمر به روی صحنه خواهد رفت.

گفتنی است، موسیقی نمایش فاخر و آیینی «بانوی نور» را کیارش میرمحمد رضایی بر عهده دارد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین