امروز: سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۰
کارشناس خاورمیانه:
کد خبر: ۵۱۲۶
تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳
حمله به پایگاه هوایی سوریه حماقت بزرگ ترامپ بود/درگیری فیزیکی و لشگر کشی در خون جمهوری خواهان است

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه ترامپ بخاطر دلخوش کردن عربستان، رژیم کودک کش اسرائیل و کروهک های تروریستی دست به این حماقت بزرگ زده است، گفت: درگیری فیزیکی و لشگر کشی در خون جمهوری خواهان است.

سعید ثاقبی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، به حمله ناو های آمریکایی به پایگاه هوایی سوریه اشاره کرد و اظهار داشت: تحولات غرب آسیا در حال حاضر پیچیده و غیر قابل تحمل برای آمریکا و همپیمانان آمریکا شده است.

وی با بیان اینکه پیروزیهای اخیر جبهه مقاومت در سوریه و عراق در نبرد با گروهک های تورریستی و تکفیری آزاد سازی حلب ، ضعیف شدن گروهک های تروریستی داعش و النصره دلهره ای در دل آمریکا و اسرائیل و همپیمانان آنها ایجاد کرده است، تصریح کرد: آمریکا در مقابل پیروزیهای جبهه مقاومت دست به واکنش دیوانه وار زده است.

کارشناس خاور میانه با اشاره به اینکه ترامپ علاوه بر شعار های انتخاباتی خود به اصل خود بازگشته است چرا که درگیری فیزیکی و لشگر کشی در خون جمهوری خواهان است، افزود: ترامپ در حال قدرت نمایی است چرا که حملات انجام شده ناهماهنگ و مقطعی بوده و از لحاظ حقوق بین المللی محکوم است.

ثاقبی با بیان اینکه انگلیس، آلمان ،عربستان، ترکیه، رژیم کودک کش اسرائیل و حامیان کشور های عربی و آنهایی که شکست خورده مقاومت هستند از این اقدام آمریکا حمایت کرده اند، خاطرنشان کرد: ترامپ بخاطر اینکه عربستان، اسرائیل و کروهک های تروریستی را دلگرم کند دست به این حماقت زده است.

وی با اشاره به اینکه حمله آمریکا به پایگاه هوایی سوریه جنایت و تجاوز به یک کشور مستقل است، گفت: آمریکا از بعد مجامع بین المللی و حقوقی محکوم است و باید پاسخگو باشد.

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه کشور هایی مثل ایران، روسیه،چین و چند کشور دیگر این اقدام آمریکا را محکوم کرده اند،  اظهار کرد: اکثر کشور ها در مقابل اقدامات آمریکا سکوت کرده اند.

ثاقبی با اشاره به اینکه ترامپ با این اقدام خود حماقت کرده است، افزود: آمریکا با این اقدام خود نشان داد حامی اصلی گروهک های تروریستی و تکفیری در منطقه است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین