امروز: جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۱
کارشناس خاورمیانه:
کد خبر: ۵۳۰۰
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۵
آخرین نفس های داعش در عراق به صدا در آمده است/ترامپ برای تحریک دست نشانده ها و رژیم غاصب اسرائیل به خاورمیانه سفر کرد

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه جبهه مقاومت تقویت شده وآخرین نفس های گروه تروریستی و تکفیری داعش به صدا در آمده است، گفت: گروههای تروریستی و تکفیری دست به جنگ فرسایشی زده اند تا جبهه مقاومت را خسته کنند.

سعید ثاقبی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با بیان اینکه آمریکا اقتصاد ضعیفی دارد و ترامپ برای دوشیدن گاو شیر دهی مثل عربستان به ریاض سفر کرد، اظهار کرد: همزمان با سفر ترامپ به عربستان کشور هایی که حامی عربستان هستند اعلام کردند که با ایران مراوده داشته باشند و سفر ترامپ به عربستان نشان می دهد که آل سعود با تکیه بر آمریکا ادامه حیات می دهد.

وی با بیان اینکه مدتی است گروه های تروریستی و تکفیری در خاورمیانه با شکست های پی در پی مواجه شده اند، تصریح کرد: یکی از علت های سفر ترامپ را می توان تحریک عوامل آمریکا و رژیم غاضب اسرائیل در خوارمیانه باشد تا با امیدواری به جنگ ادامه دهند.

عربستان در عراق و سوریه به نتیجه دلخواه و مطلوب خود نرسیده است

وی به جنگ داخلی عراق و سوریه و تنش های خاور میانه اشاره کرد و افزود: چون عربستان در درگیری های رخ داده در سوریه و عراق به نتیجه مطلوب و دلخواه خود نرسیده جنگ فرسایشی راه اندازی کرده است.

کارشناس خاورمیانه به اشاره به اینکه درگیری شدیدی بین گروهک های تروریستی و تکفیری داعش و النصره در سوریه و عراق رخ داده که مواضع گروه تکفیری النصره توسط داعش مورد حمله شدیدی قرار گرفته است، عنوان کرد: گروهک های تروریستی و تکفیری حاصل در عراق و سوریه در مقابل ایران، حزب الله و جبهه مقاومت شکست های زیادی را متحمل شده اند و با پشتیبانی آل سعود دست به جنگ فرسایشی زده است.

عربستان آتش زیر خاکستر است

ثاقبی با بیان اینکه جبهه مقاومت تقویت شده است و آخرین نفس های گروه تروریستی و تکفیری داعش به صدا در آمده است، ابراز کرد: تا به امروز خبر های خوبی از سوریه و عراق به گوش می رسد و چون گروههای تروریستی و تکفیری با جنگ مستقیم به نتیجه دلخواه خود نمی رسند سعی می کنند با جنگ فرسایشی جبهه مقاومت را خسته کنند.

وی با اشاره به اینکه با اشاره به اینکه عربستان آتش زیر خاکستر است و چون این کشور دارای ثروت زیادی بوده و غنی است آمریکا به این کشور فشار وارد می کند تا اقتصاد آمریکا در تامین کند، گفت: یک امید واهی مانند ایران هراسی را در منطقه راه اندازی کردنده اگر امریکا و اسرائیل احساس کند که عربستان در منطقه شکست خورده است مایوس و ناامید می شوند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین