امروز: سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۷
رییس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۵۴۲۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰
بیش از هزاردستگاه ناوگان جاده ای در امر جابجایی مسافر فعالیت می کند/سفر ایمن و راحت توأم با ‌نشاط و احترام متقابل حق مسافر است

رییس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت: دراستان زنجان 12 هزارو 708راننده و 37 شرکت حمل و نقل مسافر با در اختیار قرار داشتن بیش از هزارو 101دستگاه ناوگان جاده ای در امر جابجایی مسافر فعالیت می کنند.

به گزارش عصرزنجان،حمیدسلمانیان در جمع خبرنگاران ضمن تشریح برنامه های حوزه حمل و نقل جاده ای مسافر اظهار کرد:امروزه مردم به رفاه و آسايش خود اهميت مي دهند در اين راستا شناسايي نيازهاي مردم ، تامين رفاه و امنيت سفر ، ارتقاء خدمات به آحاد جامعه و افزايش سطح رضايتمندي در بين مسافريني كه از سیستم حمل و نقل برون شهری استفاده می كنند از مهمترين وظايف اين اداره كل در بخش حمل و نقل مسافر است.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر سطح خدمات در بخش حمل و نقل عمومی از رشد کیفی بالایی برخوردار بوده است،تصریح کرد:‌ ناوگان مسافری در این بخش توسعه کیفی یافته و در راستای ارتقاء سطح خدمات به مسافران، آموزش هاي لازم به رانندگان و مهمان‌داران صورت پذيرفته است.

رییس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان افزود: به صراحت می‌توان گفت با افزایش تعداد اتوبوس‌های VIP در سیستم حمل و نقل برون‌شهری، نه تنها مردم در سفرهای جاده‌ای خسته نمی‌شوند بلکه وجود اتوبوس‌های مدرن و مجهز سفرهای بین شهری را ايمن تر و راحتي سفر را ارتقاء مي بخشد.

سلمانیان با اشاره به اهميت سفرهاي با برنامه اشاره کرد و عنوان داشت: یکی دیگر از اقدامات موثر در حوزه ارتقاء خدمات به مسافرین امکان خرید بلیط اتوبوس از طریق اینترنتی بوده که این موضوع در مدیریت هزینه و وقت بسیار تاثیر گذار است.

وی ابراز کرد: هموطنان عزیز میتوانند برای تهیه بلیت اتوبوس بدون مراجعه به محل شرکت مسافربری (پایانه های مسافر) با مراجعه به سایت safar724.ir بلیت مورد نیاز خود را تهیه و هزینه آنرا نیز بصورت اینترنتی پرداخت کند.

رییس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان خاطرنشان کرد: منظور تشویق مردم به استفاده از این روش برخی از شرکتهای مسافربری تخفیفاتی را برای کسانی که بلیت اینترنتی تهیه کند در نظر گرفته شده است.

سلمانیان برگزاري منظم جلسات کارگروه ارتقاء سطح خدمات مسافری با استانهای همجوار ، انجمنهاي صنفي بمنظور احصاء مشکلات ، ارائه راهکارها و رفع مشکلات این بخش را از دیگر اقدامات اداره مسافر برشمرد و گفت : بهره مندی از امکانات و توانمندیهای انجمن های صنفی و بخش خصوصی در توسعه صنعت حمل و نقل جاده ای مسافر بسیار اثر بخش است.

وی با بیان اینکه  سفر ایمن و راحت توأم با ‌نشاط و احترام متقابل حق مسافر است، اظهار کرد: دراین خصوص شرکت‌هاي حمل و نقل مسافر در استان ملزم به استفاده از ناوگان مناسب و نظارت بر عملکرد رانندگان تحت پوشش خود در خصوص خدمت رسانی هرچه مطلوب‌تر به مسافران بر اساس آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های صادره هستند.

رییس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان تصریح کرد:در راستای صیانت از حقوق شهروندی و تکریم مسافرین برچسب ويژه سامانه پيام كوتاه 3000143 در داخل ناوگان مسافربري و شركتهاي حمل و نقل مسافر تابعه، آماده دريافت هرگونه شكايات ، انتقادات و پيشنهادات مسافرين از نحوه ارائه خدمات بخش مسافري جاده اي است.

سلمانیان در ادامه با اشاره به اقداماتي نظير افزايش ناوگان VIP به 78 دستگاه، انجام سرويس هاي درب تا درب سواري كرايه بين شهري، عنوان کرد: اين اداره كل با تأكيد بر فعاليت نمايندگي های مستقر در پايانه های مسافربري شهرستان ها و با نظارت دقيق سعي در ارائه خدمات مفيد به مسافرين را داشته و اميدواريم شاهد كاهش چشمگير بروز مشكلات و كاستي ها در بخش جابجايي و حمل و نقل مسافر در استان زنجان باشيم.

وی در پایان افزود: دراستان زنجان 12 هزارو 708راننده و 37 شرکت حمل و نقل مسافر با در اختیار قرار داشتن بیش از هزارو 101دستگاه ناوگان جاده ای در امر جابجایی مسافر فعالیت می کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل