امروز: دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۱
رئیس پلیس راه استان زنجان:
کد خبر: ۵۴۲۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
تلفات جاده ای زنجان در نخستین ماه از سفرهای تابستانی به 13 نفر رسید؛خواب آلودگی و انحراف به چپ بیشترین علت تصادفات جاده ای

رئیس پلیس راه استان زنجان گفت: محور های مواصلاتی استان زنجان با آغاز سفر های تابستانی یکم تیر تا 21 تیر ماه 13 فوتی بر جا گذاشته است.

علی اصغر شیر محمدی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، به وضعیت ترافیکی محور های مواصلاتی استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر تردد در محور های مواصلاتی استان زنجان به صورت عادی و روان در جریان است.

وی با بیان اینکه با شروع سفرهای تابستانی که از یکم تیر ماه آغاز شده است محور های مواصلاتی استان زنجان شاهد تردد مسافران تابستانی است، تصریح کرد: محور های مواصلاتی استان زنجان با آغاز سفرهای تابستانی شاهد تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی شده است.

رئیس پلیس راه استان زنجان از برخورد کامیون ایسوزو با کامیون کشنده در اتوبان زنجان – تبریز خبر داد و افزود: این حادثه روز گذشته 20 تیر ماه در کیلومتر 72 این محور رخ داده است.

شیر محمدی با بیان اینکه عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی راننده کامیون ایسوزو علت اصلی این حادثه بوده است، ابراز کرد: راننده کامیون ایسوزو به علت خستگی و خواب آلودگی با کامیون کشنده برخورد کرده که به علت جراحات واده فوت کرده است.

وی با اشاره به اینکه از آغاز سفرهای نوروزی محورهای مواصلاتی زنجان 13 کشته برجا گذاشته است، عنوان کرد: عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در محور های مواصلاتی باعث خسارت های جبران ناپذیر می شود.

رئیس پلیس راه استان زنجان با بیان اینکه رانندگان از رانندگی طولانی مدت پرهیز کنند، خاطرنشان کرد: رانندگان به ازای هر دو ساعت رانندگی 15 دقیقه استراحت کنند.

شیر محمدی با اشاره به اینکه انحراف به چپ، خستگی و خواب آلودگی، سرعت و سبقت غیر مجاز علت اصلی تصادفات در محور های مواصلاتی زنجان بوده است، افزود: استفاده از کمر بند ایمنی در محور های مواصلاتی می تواند در بسیاری از تصادفات از مرگ راننده و سرنشینان جلوگیری کند.

وی از رانندگان خودروهای عبوری خواست کرد: هنگام مشاهده تصادف و قصد کمک به مجروحان حوادث، وسیله نقلیه خود را در محلی ایمن متوقف کرده تا علاوه بر حفظ جان خود و همراهان از ایجاد راه بندان نیز جلوگیری شود.

رئیس پلیس راه استان زنجان  با اشاره به اینکه رانندگان در هوشیاری کامل و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به رانندگی خود در محور های مواصلاتی ادامه دهند، خاطرنشان کرد: در موقع خواب در مکان های تعبیه شده برای پارک خودرو توقف کرده و استراحت کنند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل