امروز: سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۷
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان:
کد خبر: ۵۴۲۴
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۴
90درصد جرائم سایبری زنجان کشف شد

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان با بیان اینکه بیش از 90 درصد جرائم سایبری استان زنجان کشف شده است، گفت:انتشارتصاویر خصوصی وهتک حیثیت و جرائم مالی بیشترین جرائم سایبری استان زنجان است.

به گزارش عصرزنجان محمد علی آدینه لو امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مبارزه با جرائم سایبری در سه ماهه نخست سالجاری اشاره کرد و اظهار داشت: مبارزه با جرائم سایبری سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش 54درصدی مواجه شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 90در صد جرائم سایبری استان زنجان کشف شده است،تصریح کرد:انتشارتصاویر خصوصی وهتک حیثیت و جرائم مالی بیشترین جرائم سایبری استان زنجان است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان بااشاره به اینکه حدود 5کانال مجرمانه در استان زنجان شناسایی و مجرمین دستگیربه مراجع قضایی معرفی شده اند،افزود: هر پنج سایت مجرمانه مسدود شده است.

آدینه لو  از افزایش 90درصدی دستگیری ها در مجموع جرائم سایبری در سه ماهه سالجاری اشاره کرد و عنوان داشت: باید سواد رسانه ای افزایش داشته و سواد استفاده از فناوریهای روز دنیا ارتقا یابد.

وی با بیان اینکه یکی از آسیب هایی که در فضای مجازی وجود دارد انتشار تصاویر خصوصی است،ابراز کرد: شهروندان هشدار های پلیس فتا را جدی بگیرند چرا که 95درصد مجرومین در فضای مجازی با هویت حعلی فعالیت می کنند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان با بیان اینکه 70درصد کاربران تلگرام ایرانی هستند،خاطرنشان کرد: مردم بر اساس سهولت دسترسی به تلگرام در سطح جامعه از این نرم افزار استفاده می کنند.

آدینه لو به حملات باج افزار ها اشاره کرد و گفت: سازمانهایی که با سلامت مردم کار دارند هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرند و نسبت به قوی کردن زیر ساخت های شبکه اقدام کنند.

وی با بیان اینکه کافی نت ها به صورت دوره ای بازدید می شود،اظهار کرد: آمار کاربران کافی نت ها با هوشمند شدن  گوشی های همراه کاهش پیدا کرده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان به وقوع جرائم سایبری در استان زنجان اشاره کرد و عنوان داشت: استان زنجان در زمینه جرائم سایبری  ،کمترین جرائم را دارد ودر کل از وضعیت خوبی برخوردار است.

آدینه لو با بیان اینکه فضای مجازی کار جهادی لازم دارد،تصریح کرد: هرچه آموزش ها در زمینه فضای مجازی افزایش داشته باشد با کاهش جرائم فضای مجازی مواجه خواهیم شد.
 
وی با اشاره به اینکه مجرمین سایبری در استان زنجان دارای تحصیلات دیپلم و کارشناسی بوده و در رنج سنی 17تا 30 سال قرار دارند،افزود: بایدآسیب هاو تهدیدات فضای مجازی شناسایی شود و آموزش های لازم در این راستا ارائه گردد.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه مدیران کانال های بالای 5هزار عضو  باید کانال خود را ثبت کند،عنوان داشت: مدیران کانال های تلگرامی باید در یک فضای مجوز دار به فعالیت خود ادامه دهند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل