امروز: شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۴
مدیر کل بهزیستی استان زنجان:
کد خبر: ۵۴۲۹
تاریخ انتشار: شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۵
23 هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی زنجان هستند؛50 درصد از معلولیت ها ناشی از اختلالات ژنتیکی است

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه 130 هزار نفر در استان زنجان از خدمات بهزیستی استفاده می کنند، گفت: بهزیستی زنجان 23 هزار خانوار زنجانی را تحت پوشش قرار داده است.

به گزارش عصرزنجان،علی محمدی مدیر کل بهزیستی استان زنجان امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه سازمان بهزستی 24 تیر ماه 1359 تاسیس شده است، اظهار کرد: سازمان بهزیستی از دو نهاد دولتی و غیر دولتی تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی با توجه به نیاز و مشکلات جامعه خود را بروز می کند، تصریح کرد: متولی سلامت اجتماعی سازمان بهزیستی است و آسیب شناسی و پرداختن به آلام و درد ها در یک جامعه در حال گذر و توسعه از اقدامات بهزیستی است.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه حدود 130 هزار نفر در استان زنجات از خدمات بهزیستی استفاده می کنند، افزود:23 هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی هستند که 7 هزار نفر از آنها مستمری دریافت می کنند.

محمدی با اشاره به اینکه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و معلولیت ها، توانمند سازی و ایجاد اشتغال،برون سپاری و استفاده از بخش غیر دولتی و مردمی از اقدامات سازمان بهزیستی است، عنوان کرد: 38 میلیارد تومان اعتبار سال گذشته در بخش های مختلف بهزیستی هزینه شده است.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته 42 هزارو 479 کودک غربالگری بینایی سنجی شده اند، ابراز کرد: برای اجرای غربالگری چشم همه روزه می توانند به 10 پایگاه بینایی سنجی که در استان زنجان فعال است مراجعه کرده و غربالگری بینایی سنجی را انجام دهند.

تنبلی چشم یکی از علت های شایع نابینایی است

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه تنبلی چشم یکی از علت های شایع نابینایی است، خاطرنشان کرد: با یک آزماش در غربالگری موارد مشکوک تشخیص داده می شود و توسط پزشک متخصص مورد معاینه قرار می گیرد.

محمدی با بیان اینکه 16 هزارو 962کودک یک تا 10 روزه طی سال گذشته در هشت پایگاه شنوایی سنجی مورد معاینه قرار گرفته اند، اضافه کرد: هر چه قدر تشخیص ناشنوایی کودکان زودتر انجام شود زودتر کودک شروع به یادگیری خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه 50 درصد از معلولیت ها ناشی از اختلالات ژنتیکی است، گفت: برای جلوگیری از معلولیت ها زوجین در شرف ازدواج مورد مشاوره و غربالگری قرار می گیرند.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان به بجث اعتیاد و پیشگیری از اعتیاد اشاره کرد و اظهار داشت: تیم های آگاه سازی بهزیستی استان زنجان در محلات شهری و روستایی،محیط های کاری و آموزشی به آگاه سازی مردم می پردازند.

محمدی در پایان خاطرنشان کرد: طی سال گذشته برای هزار نفر از افرادی که از اعتیاد پاک شده و به جامعه بازگشته اند اشتغال زایی شده است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین