امروز: شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۵
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی:
کد خبر: ۵۴۳۲
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰
توجه به کشت گلخانه ای تنها راه نجات کشور در خصوص مصرف آب است

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه نجات کشور از وضع موجود در بحث آب توجه به کشت های گلخانه ای است.

علی وقف چی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، به چاه های غیر مجازو مجازی که در استان زنجان وجود دارد و کشاورزان از این چاهها بهره برداری می کنند، اشاره کرد و اظهار داشت: خلائی که در ارتباط با چاههای کشاورزی وجود دارد این است که بدون برنامه اقداماتی انجام داده ایم که چه این چاهها مسدود شود و مسدود نشود ظالمانه است.

وی با بیان اینکه همه کسانی که کشاورز هستند بر اساس قانون توزیع عادلانه آب باید به آب دسترسی داشته باشند، تصریح کرد: افرادی که زود تر اقدام کرده اند و برای چاه آب خود مجوز گرفته اند و دیگران دیر اقدام کرده و نتوانسه اند برای چاه کشاورزی خود مجوز بگیرند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رود خانه ها منبع اصلی آب مناطق هستند، افزود: کشاورزان حق دارند از رود خانه ها به صورت مشترک استفاده کنند چرا که منبع اصلی آب مناطق رودخانه ها هستند.

وقف چی با اشاره به اینکه تمام افرادی که دارایی نسخ زراعی هستند حق آب دارند و می توانند از آب رود خانه استفاده کنند، ابراز کرد: اگر رود خانه به صورت چاه جایگزین شده باشد کشاورزان حق دارند از این چاهها استفاده کنند.

وی با بیان اینکه متاسفانه به دلیل ناعدالتی ها و تصمیمات اشتباهی که گرفته شده است برای یک عده معدودی مجوز استفاده از چاه صادر شده است، عنوان کرد: اکثر کشاورزان در استان زنجان نتوانسته اند برای چاههای خود مجوز بگیرند و از این چاهها به صورت غیر مجاز استفاده می کنند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر این چاهها که مجوز بهره برداری ندارد مسدود شود مشکلات عدیده ای برای این افراد  به دنبال خواهد داشت، خاطرنشان کرد: اگرچاههای عیر مجاز مسدود نشود به نوعی ظلم مظاعف است برای این که هرج مرج در مصرف آب به وجد می آید.

وقف چی با بیان اینکه باید امروز نگاه به بحث کشاورزی را تغییر دهیم ، گفت:تنها راه راه نجات کشور از وضع موجود در بحث آب بخصوص در بحث محصولات زراعی و صیفی توجه به کشت گلخانه ای است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل