امروز: دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۱
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:
کد خبر: ۵۴۳۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۳
تولید خودروی برقی در زنجان تحول بزرگی در صنعت استان است/۱۹ درصد از واحدهای دارای پروانه بهره‎برداری در  زنجان تعطیل است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به نخستین واحد تولید خودروی برقی در استان زنجان گفت: راه اندازی این واحد در صنعت استان تحول بزرگی ایجاد می‌کند.

به گزارش عصرزنجان،ناصر فغفوری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به به اینکه در سال 92 حجم سرمایه‌گذاری در استان زنجان 2 هزار و 600 میلیارد تومان بود اظهار کرد: براساس سیاست‌گذاریهای انجام شده باید سالانه یک هزار میلیارد تومان به حجم سرمایه‌گذاری استان افزوده می‌شد که این روند محقق شد و در حال حاضر میزان حجم سرمایه گذاری در استان زنجان به 5 هزار و 300 میلیارد تومان رسیده است.

وی در ادامه با اشاره به تعداد واحد‌های صادراتی در سطح استان زنجان گفت: در حال حاضر 94 واحد صادراتی فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خاطر نشان کرد: در سال 95 ٬ 14 واحد صادراتی به تعداد واحد‌های صادراتی استان زنجان اضافه شدند.

وی با اشاره نخستین واحد تولید خودروی برقی در استان زنجان ابراز کرد: برای راه اندازی این واحد پیگیری‌های لازم در حال انجام بوده و سرمایه‌گذار نیز برای سرمایه‌گذاری در این راستا اعلام آمادگی کرده است.

فغفوری بیان کرد: راه اندازی این واحد در صنعت این استان تحول بزرگی ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در سطح استان زنجان تصریح کرد: طرح‌های سرمایه‌گذاری در سطح استان زنجان مانند ذوب آهن ناب آرش با سرمایه‎گذاری ۸ هزار میلیارد ریالی و سرجین بافت بوده و این دو طرح امسال به بهره‎برداری می ‏رسد و در بخش اشتغال استان بسیار موثر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از راه اندازی یک واحد تولید آهن اسفنجی در استان زنجان خبرداد و گفت: این پروژه در حال مکان‎یابی برای پروژه است.

وی از سرمایه‎گذاری در حوزه پالایشگاه در استان زنجان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۱۹ درصد از واحدهای دارای پروانه بهره‎برداری در استان زنجان تعطیل هستند.

فغفوری یکی از اهداف مهم سازمان صنعت و معدن را تقویت تشکل‌های بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: در سه سال گذشته همکاری‌های متعددی با چهار تشکل خانه صنعت و معدن، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی و سازمان نظام مهندسی داشته‌ایم و معتقدیم که کار مردم باید توسط خود مردم انجام شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در نیمه دوم سال گذشته طرح‌های سرمایه‌گذار‌ی خوبی کلنگ‌زنی شده که نیاز به پیگیری دارند، عنوان کرد: مجموعه پارس سویچ و گلرنگ در مرحله نصب اسکلت هستند که امسال به بهره‌برداری می‌رسند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه ساماندهی خوبی در حوزه معادن انجام شده، ابراز کرد: در آبان ماه 93 هیچ گونه مزایده‌ای در حوزه معادن انجام نشده بود اما در نیمه دوم سال 93 با انجام چهار مزایده معادن بلاتکلیف همه به بخش خصوصی دارای شرایط واگذار شدند.

وی با اشاره به بحث فرار مالیاتی به عنوان یکی از مهمترین مشکلات حوزه اصناف عنوان کرد: در حوزه اصناف اولویت کاری ما ساماندهی 36 هزار واحد در این حوزه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر تعداد 6 هزار واحد بدون مجوز در استان وجود دارد، ابراز کرد: تلاش می‌کنیم تعداد واحد‌های بدون مجوز را کاهش دهیم که تا پایان خرداد ماه امسال تعداد ثبت شده آن‌ها در سامانه 4 هزار و 100 واحد بوده است.

وی با بیان اینکه میزان صادرات استان 265 میلیون دلار بود، عنوان کرد: هدفگذاری صادرات استان برای سال 95، 330 میلیون دلار بود که به 354 میلیون دلار رسید.

فغفوری با بیان اینکه پیگیری مطالعاتی نخستین واحد تولید خودروی برقی کشور در استان انجام شده، ابراز کرد: این طرح به سرمایه‌ای حدود یک میلیارد دلار نیاز دارد که سرمایه‌گذار آن از فعالان اقتصادی خوش‌نام استان است و به دنبال مکان‌یابی و برند معتبر برای آن هستیم.

وی به کاهش قدر مطلق واحدهای تعطیلی اشاره کرد و گفت: در سال 92 حدود 30 درصد واحدهای تولیدی تعطیل بودند که هم‌اکنون میزان آن‌ها به 21 درصد رسیده است.

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل