امروز: یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۴۶
کارشناس خاورمیانه خبر داد
کد خبر: ۵۴۹۰
تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۰
سوء استفاده رژیم غاصب اسرائیل از اختلاف بین کشور های خلیج فارس/رژیم صهیونیستی در حال دوشیدن سعودی ها و قطریها است

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه رژیم غاصب اسرائیل از ضعف کشور های خلیج فارس بر علیه فلسطین و گروههای جهادی سوء استفاده می کند،گفت: رژیم صهیونیستی در حال دوشیدن سعودی ها و قطریها است و کیسه خود را با دلار های نفتی پر می کند.

سید هادی سید افقهی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان،با بیان اینکه  عربستان سعودی و قبل از عربستان قطریهای روابط بازرگانی ، امنیتی و روابط شبه سیاسی علنی با رژیم صهیونیستی برقرار کرده اند، اظهار کرد: حال که بین عربستان و قطر درگیری ایجاد شده و بعید نیست افراطیها این اختلافات را دامن بزنند تا بهره برداری بیشتری هم از نظر اقتصادی، امنیتی و نفوذ ژئوپلوتیکی کنند.

وی با اشاره به اینکه معمولا راهبرد رژیم صهیونیستی در منطقه چه در جهان عرب و چه در جهان اسلام راهبرد تفرقه افکنانه ، جنگ و جدال و تنش میان کشور ها است که تا باهم دیگر متحد نشوند، ابراز کرد: رژیم غاصب اسرائیل این اقدامات را انجام می دهند تا نه کشور های مسلمان بلکه هیچ کشوری به فکر آزاد سازی قدس شریف و فلسطین اشغالی نیافتد.

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه شک نکنید که هرگونه تنش نه تنها بین عربستان و قطر، بین ایران و عراق که جنگ رخ داد و صدام حمله کرد رژیم اشغالی اسرائیل بر آتش اختلافات دامن می زدند، عنوان کرد: در اختلافات بین ایران و عربستان صهیونیست ها نقش دارند و حمایت از تکفریها امروزه بر همگان ثابت و مشخص شده که از گروهک های تروریستی و تکفیری جبهه النصره و داعش حمایت می کنند.

سید افقهی با بیان اینکه هر اقدامی که در راستای تضعیف منافع ملی کشور ها باشد ایجاد جنگ و درگیری ، نظامی، مذهبی، سیاسی و زمینی رژیم غاصب اسرائیل بر آتش اختلافات دامن می زند، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی در حال دوشیدن سعودی ها و قطریها است و کیسه خود را با دلارهای نفتی پر می کند.

وی با اشاره به اینکه کشور های خلیج فارس با کمال حماقت و نابخردی به اختلافات خود دامن می زنند و در این راستا باج بیشتری به رژیم صهیونیستی می دهند، افزود: رژیم غاصب اسرائیل از ضعف کشور های خلیج فارس بر علیه فلسطین و گروههای جهادی سوء استفاده می کند.

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه با فشار های آمریکا و رژیم صهیونیستی آل سعود اعلام می کند که حزب الله و حماس تروریست است، خاطرنشان کرد: اینها اقداماتی است که رژیم صهیونیستی انجام می دهد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین