امروز: چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۹
یادداشت:
کد خبر: ۵۵۸۸
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۶
صفر تا صد دشمنی استکبار جهانی با اسلام

صفر تا صد دشمنی استکبار جهانی با ایران اسلامی را باید در ماهيت استكباري و ظالمانه اين كشور و ماهيت اسلامي، ظلم ستيزی و حق طلبانه جمهوری اسلامی ایران جست و جو کرد.

به گزارش عصرزنجان،همواره اندیشه دشمن بر این قرار گرفته است تا دیگری را از پیش روی خود بردارد، تضعیف نماید و بر او چیره و مسلط گردد. بنابراین، همه ابزارهای درست و نادرست را به کار می گیرد تا به این هدف برسد؛ چرا که برای او هدف هر وسیله ای را توجیه می کند؛ زیرا دشمنی و خصومت وی، چنان رشد یافته است که اجازه نمی دهد تا درچارچوب های پذیرفته شده و هنجاری که از آن به حق یاد می شود عمل کند.

اصولا محبت و دشمنی به چیزی، آدمی را کور می سازد و نمی تواند در محور و مدار حق گردش کند؛ از این روست که قرآن به مومنان هشدار می دهد تا همواره در مدار و محور حق گردش و حرکت کنند و اجازه ندهند تا محبت به چیزی یا دشمنی نسبت به آن ایشان را از مدار حق وحقیقت بیرون برد و تعدی و تجاوز را پیشه گیرند و عدالت را زیر پا گذارند.

موجوديت نظام های اسلامي و حركت باصلابت و مقتدرانه آن، بنيان نظام استكباري را به خطر انداخته است و همين مسأله از دلايل دشمني استكبار جهاني و آمريكا با انقلاب های اسلامي است.

مقام معظم رهبري فرمودند: «موضع انقلاب اسلامي موضع هجومي است، هجوم عليه سيستم ظالمانه و ستمگرانه اي كه امروز بر دنياي سياست در سراسر عالم و بر زندگي واقعي مردم حاكم است، يعني هجوم بر نظام سلطه... انقلاب اسلامي، فرياد و نهيبي است عليه چنين نظام هاي ظالمانه اي در دنيا. علت اين هم كه نظام اسلامي و انقلاب اسلامي در چشم ها و كام هاي ملت ها شيرين بوده و همچنان هست، همين است. اين هم كه مي بينيد در دنيا سياست هاي گوناگون با شيوه هاي مختلف مرتب روي جمهوري اسلامي فشار مي آورند تا در قضاياي گوناگون مثلاً در قضيه فلسطين موضع نگيرد، بعضي ساده لوح ها خيال مي كنند كه مشكل فقط اين است كه جمهوري اسلامي در فلان قضيه موضع تندي دارد، لذا مي گويند شما موضع تند نگيريد، در صورتي كه مسأله اين نيست مسأله اين است كه مواضع اصولي انقلاب های اسلامي، اصل سياست هاي سلطه را در دنيا تهديد و ملت ها را اميدوار مي كند،انقلاب های اسلامي منافع غرب و به ويژه آمريكا را در منطقه استراتژيك خاورميانه به خطر انداخته است و اين يكي از عوامل دشمني با آن است.

برژنسكي نظريه پرداز مشهور آمريكايي مي گويد: «تجديد حيات اسلام بنيادگرا در سراسر منطقه با سقوط شاه و تشنجات ناشي از ايران امام خميني (ره) يك مخاطره مستمر براي منافع ما در منطقه اي كه حيات جهان غرب كاملاً به آن وابسته است ايجاد كرده است. بنيادگرايي اسلامي پديده اي است كه امروزه آشكار نظم و ثبات موجود را تهديد مي كند.» (داودي، محسن، ستيز غرب با آنچه بنيادگرايي اسلامي مي نامد، تهران، دفتر مطالعات سياسي و بين المللي، 68، ص 80)

مقام معظم رهبري فرمودند: «اين‏كه ملاحظه مي‏كنيد بعد از پيروزي انقلاب تاكنون آمريكايي ها از دشمني با ملت و كشور و نظام جمهوري اسلامي هرگز دست نكشيده‏اند و يك لحظه از دشمني بازنایستاده‌اند علّت همين است اینجا پايگاه سياسي و اقتصادي امن و امان آمريكايي ها بود، اما فكر اسلامي و ايمان اسلامي اين ملت را بيدار كرد و آنها توانستند به بركت اسلام، دست اين سلطه‏طلبِ زياده خواهِ زورگوي چپاولگر را كوتاه كنند، در حقيقت اسلام در كشور ما بزرگترين ضربه را به استكبار آمريكايي زده است بنابراين آنها هم بزرگترين كينه را دارند و بي‏مهار اقداماتي مي‏كنند.» (پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‏هاي نماز جمعه‏ تهران‏ (1381/09/01)

تأثیر گذاري و نفوذ اسلام در نهضت هاي آزادي بخش در سراسر جهان و تبديل شدن انقلاب اسلامي به عنوان كانون بيداري ملت ها و الگويي براي مبارزه و مقابله با قدرت هاي بزرگ و دميدن روحيه استكبار ستيزي در ميان آنان كه امروز نمونه هاي آن را در كشورهاي عربي اسلامي شاهد هستيم، از دلايل عمده دشمني آمريكا با نظام جمهوري اسلامي است. الكساندر هيك وزير دفاع اسبق آمريكا مي گويد: «به نظر من خطرناك تر و مهم تر از اين مشكلات بين المللي عواقب گسترش بنياد گرايي اسلامي است كه در ايران پاگرفته و اكنون عراق و ثبات رژيم هاي عرب میانه‌رو را در منطقه تهديد مي كند، مي باشد. اگر اين از كنترل خارج شود منافع ابر قدرت ها را به خطرناك ترين وجه به مخاطره خواهد انداخت.» (روزنامه اطلاعات، 1/12/61)

مقام معظم رهبري فرمودند: «آمريكايي ها مي دانند كه اگر ايران اسلامي و ملت ايران بر قله رفيع اين فناوري بايستد سخن حق او كه دعوت به استقلال و عزت و سرافرازي است در افكار عمومي جهان به ويژه مسلمانان، نفوذ بيشتري خواهد يافت و دشمنان ملت از همين مسأله ناراحت و نگرانند.» (پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، بيانات مقام معظم رهبري در جمع دست اندر كاران جهاد دانشگاهي، (1/4/83)

همچنين فرمودند: «اين موضوع نشأت گرفته از ايستادگي و ثبات ملت ايران و نشانه هاي خوب پيشرفت در ايران اسلامي است. صورت عزت ملت، سربلندي سياسي نظام اسلامي، پيشرفت ها و نوآوري ها در عرصه هاي مختلف علمي و اقتصادي، و كوتاه نيامدن در مقابل قدرتهاي زورگو، تداوم پيدا كرده و اكنون به الگويي براي ملتهاي منطقه تبديل شده است.» (همان، بيانات مقام معظم رهبري ديدار جمعي از فرماندهان و مسئولان نظامي و انتظامي در تاريخ 14/1/1390)

يكي ديگر از دلايل دشمني استكبار جهاني و آمريكا با جمهوري اسلامي، دشمني با رژيم صهيونيستي و حمايت از مردم مظلوم فلسطين ولبنان در دست يابي به حقوق از دست رفته آنان و خط مقاومت در منطقه است.

مقام معظم رهبري فرمودند: «مسئله‌ فلسطين فقط مسئله‌ي جغرافيا نيست مسئله‌ بشريت است مسئله‌ انسانيت است امروز مسئله‌ فلسطين شاخص ميان پايبندي به اصول انساني و ضديت با اصول انساني است مسئله اين قدر اهميت دارد آمريكا هم از اين معامله زيان خواهد ديد بلاشك اين چيزهاي تاريخي ده سال و بيست سال و سي سال در تحولات تاريخي مثل يك لحظه است به‌زودي خواهد گذشت قطعاً تاريخ آمريكا و آينده‌ي آمريكا مغلوب اين حركتي خواهد شد كه در اين پنجاه شصت سال اخير آمريكائي‌ها در رابطه‌ با مسئله‌ي فلسطين انجام دادند مسئله‌ي فلسطين مايه‌ بدنامي آمريكا در طول قرنهاي متمادي در آينده خواهد بود... مسئله‌ فلسطين يك مسئله‌ي اسلامي است همه‌ ملتها در مقابل فلسطين مسئولند همه‌ دولتها در مقابل فلسطين مسئول هستند چه دولتهاي مسلمان چه دولتهاي غير مسلمان هر دولتي كه ادعاي طرفداري از انسانيت را دارد مسئول است منتها وظيفه‌ مسلمانها وظيفه‌ سنگين‌تري است دولتهاي اسلامي موظفند و بايد به اين وظيفه عمل بكنند. . ما در جمهوري اسلامي مسئله‌ي فلسطين برايمان يك مسئله‌ تاكتيكي نيست يك استراتژي سياسي هم نيست مسئله‌ي عقيده است مسئله‌ دل است مسئله‌ ايمان است (پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، بيانات در ديدار شركت كنندگان افتتاحيه همايش غزه، 8/12/1388)

حضرت امام عمق كينه و دشمني اين گونه تبيين فرمودند: «نكته مهمي كه همه بايد به آن توجه كنيم و آن را اصل و اساس سياست خود با بيگانگان قرار دهيم اين است كه دشمنان ما و جهانخواران تا كي و كجا ما را تحمل مي كنند و تا چه مرزي استقلال وآزادي ما راقبول دارند ؟ به يقين آنان مرزي جز عدول از همه هويت ها و ارزش هاي معنوي و الهي مان نمي شناسند به گفته قرآن كريم هرگز دست از مقاتله و ستيز با شما بر نمي دارند مگر اين كه شما را از دين تان برگردانند... آري اگر ملت ايران از همه اصول و موازين اسلامي و انقلابي خود عدول كند و خانه عزت و اعتبار پيامبر و ائمه معصومين عليهم السلام را با دستهاي خود ويران نمايد، آن وقت ممكن است جهانخواران او را به عنوان يك ملت ضعيف و فقير و بي فرهنگ به رسميت بشناسند ولي در همان حدي كه آنها آقا باشند ما نوكر، آنها ابر قدرت باشند ما ضعيف، آنها ولي و قيم باشند، ما جيره خوار و حافظ منافع آنها، نه يك ايران با هويت ايران اسلامي.» (صحيفه نور، ج 20، ص 237)

در يك جمله، ريشه اصلي دشمني و خصومت آمريكا با نظام جمهوري اسلامي را بايد در ماهيت استكباري و ظالمانه اين كشور و ماهيت اسلامي، حق طلبانه و ظلم ستيزانه نظام جمهوري اسلامي جستجو کرد.

 

یادداشت تحلیلی :رحیم رضاخانی

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین