امروز: چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۹
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان:
کد خبر: ۵۵۹۴
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۵
رویکرد اجرایی بازآفرینی شهری نیازمند تغییر است/ضرورت توجه به احیای بافت قدیمی در اطراف بازار تاریخی زنجان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان با اشاره به رویکرد وزارت راه و شهرسازی در خصوص برنامه های ستاد بازآفرینی شهری، گفت: رویکرد اجرایی بازآفرینی شهری نیازمند تغییر است.

به گزارش عصرزنجان ،جواد رحمتی در دومین جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان زنجان، با بیان اینکه مشوق های ارائه شده در بافت های ناکارآمد شهری دارای اشکالات فنی شهرسازی است، اظهار کرد: ارائه مشوق های تراکمی برای ساخت بنا در بافت های قدیمی شهر که معابر کوچکی دارند، موجب بروز مشکلات شهرسازی می شود.

وی با بیان اینکه دو نوع رویکرد فیزیکی و حیاتی در مورد بافت های شهری وجود دارد، افزود: رویکرد فعلی در کشور، رویکرد فیزیکی بوده و حیات در بافت شهری مورد توجه قرار نگرفته که این رویکرد دارای اشکال بوده و نیازمند بازنگری است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان خواستار توجه به احیای بافت های قدیمی در شهر زنجان شد و تاکید کرد: بافت اطراف بازار تاریخی زنجان در جنوب شهر که منتهی به باغات جنوبی شهر می شود، نیازمند احیای مناسب است.

وی با بیان اینکه در شهر زنجان می توان چند نقطه شهری با چند پروژه برای بازآفرینی شهری تعریف کرد، گفت: تقویت بافت های تاریخی و قدیمی شهر با رویکرد گردشگری می تواند اقتصاد محلات را تقویت کرده و جهت گیری درستی برای برنامه های توسعه ای شهر داشته باشد.

رحمتی افزایش کارکرد برنامه های ستاد بازآفرینی شهری را نیازمند تفکیک بافت های مختلف شهری عنوان کرد و افزود: باید بافت های مختلف با کارکردها و ویژگی های مختلف را تفکیک کرده و برای هر بافت شهری متناسب با شرایط آن، برنامه ریزی کرد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین