امروز: چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۹
امام جمعه موقت زنجان:
کد خبر: ۵۵۹۸
تاریخ انتشار: جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۲
کشتار مسلمانان میانمار محکوم است/ غدیرخم روز اکمل دین اسلام

امام جمعه موقت زنجان گفت: کشتار مسلمانان میانمار یکی از رویدادهای مهم کنونی است که به عنوان جنایت علیه بشر محسوب می شود.

به گزارش عصرزنجانTحجت‌الاسلام سیدیعقوب موسوی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه  شهر زنجان با اشاره به کشتار مسلمانان میانمار، اظهار داشت: در حالی چنین جنایتی در جهان  صورت می گیرد که مدعیان حقوق بشر سکوت اختیار کرده اند.

وی با اشاره به  17شهریور به عنوان قیام خونین مردم ایران، تصریح کرد: در ۱۷ شهریور مردم بی‌دفاع کشور در میدان لاله توسط رژیم منحوس طاغوت به خاک و خون کشیده شدند.

خطیب جمعه زنجان با تبریک عید غدیر خم،بیان داشت:غدیر خم یکی از اعیاد مهم مسلمین بوده و لازم است از سوی مسلمین به خصوص شیعیان این روز زنده نگه داشته شود. 

حجت‎الاسلام موسوی با بیان اینکه غدیرخم روز اکمل دین اسلام است، افزود: غدیر،روزی است که به فرمان خداوند متعال امام علی (ع) با دست مبارک پیامبر گرامی اسلام (ص) به عنوان ولی جامعه اسلامی معرفی شدند. 

امام جمعه موقت زنجان با اشاره به اینکه امام علی (ع) مظهر نور و توحید است،گفت: زمانی که تاریخ اسلام را به مطالعه می‌نشینیم به نور و هدایت بودن امام علی (ع) پی می‌بریم.

امام جمعه موقت زتحان با اشاره به ۱۹ شهریور به عنوان سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) و وفات آیت‌الله محمود طالقانی اولین امام جمعه تهران،گفت: ۲۰ شهریور نیز سالروز شهادت شهید مدنی امام جمعه تبریز و دومین شهید محراب به دست منافقین است. 

وی با اشاره به سکوت مجامع حقوق بشر در برابر این کشتار،خاطرنشان کرد: باید همه ملت‎های آزاده نسبت به این موضوع حساسیت نشان دهند. 

وی افزود: امروز باید جامعه را به سوی تقوا، عفاف و حجاب، پیروی از منویات مقام معظم رهبری، معنویت، پاکدامنی، گذشت و انفاق رهنمون کرد

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین