امروز: شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۵
رئیس پلیس آگاهی استان زنجان هشدار داد:
کد خبر: ۵۶۰۰
تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۳
مراقب شیوه های جدید کلاهبرداری باشید

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان زنجان از ۳ شیوه جدید کلاهبرداری از طریق برنده شدن در مسابقات زنده رادیویی،تصادف ساختگی و بستری شدن نزدیکان در بیمارستان پرده برداشت.

جعفر رحمتی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با اشاره به سو استفاده کلاهبرداران و افراد شیاد از شهروندان به ۳ شیوه جدید کلاهبرداری اشاره کرد و گفت:افراد شیاد و کلاهبردار با ترفندهای مختلف افراد را به پای دستگاه های عابر بانک کشانده و حساب آن ها را خالی میکنند.

وی ابراز کرد:این افراد از طریق اعلام یک موضوع دروغ و کذب مانند برنده شدن در مسابقات زنده رادیویی،تصادف و پرداخت خسارت و بستری شدن یکی از نزدیکان در بیمارستان افراد را به پای دستگا های عابر بانک کشانده و حساب آنان را خالی می کنند.

 رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان زنجان در خصوص نوع اول کلاهبرداری به شیوه برنده شدن در مسابقات زنده رادیویی و تلویزیونی گفت:افراد شیاد و کلاهبردار در این شیوه به خصوص در زمان اعیاد و جشن ها پس از تماس با فرد مورد نظر چنین وانمود می کنند که شماره تلفن این فرد به قید قرعه برنده شده و فرد مهمان مسابقه زنده تلفنی است.

رحمتی اظهار داشت:این افراد شیاد با اعلام این ادعا که شماره حساب مسابقه،دولتی است و برای واریز وجه جایزه،نیاز به وارد کردن شناسه توسط برنده در دستگاه خودپرداز دارد .افراد را به پای دستگاه های عابر بانک کشانده و درخواست می کنند کدهایی را وارد نمایند که در حقیقت عمل انتقال وجه را انجام داده و مبلغ را واریز و به این صورت مورد کلاهبرداری قرار می گیرند.

وی در ادامه به شیوه دوم این افراد شیاد اشاره کرد و بیان داشت:در این شیوه افراد کلاهبردار با تصادف ساختگی و وارد کردن خسارت به خودرو افراد که در خیابان پارک شده،شماره تماس را در خودرو افراد قرار داده و تقاضا می کنند برای پرداخت خسارت تماس بگیرند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان زنجان افزود:هنگام تماس از طعمه های خود درخواست می کنند جهت واریز خسارت به پای دستگاه های عابر بانک مراجعه و کدهایی را وارد نمایند که در حقیقت افراد عمل انتقال وجه را انجام داده و مبلغی را به حساب اعلامی واریز می کنند که به این صورت مورد کلاهبرداری قرار می گیرند.

رحمتی خاطر نشان کرد:در شیوه سوم، کلاهبرداران با شناسایی طعمه های خود با افراد تماس تلفنی گرفته و اعلام می کنند متاسفانه یکی از نزدیکان شما تصادف کرده و قادر به تکلم نبوده و در بیمارستان بستری است که جهت اقدامات درمانی نیاز به واریز وجه به حساب بیمارستان می باشد که شماره حساب را اعلام و از این طریق از افراد کلاهبرداری می کنند.

وی در پایان اعلام داشت:شهروندان فریب افراد سود جو را نخورده و موارد مشکوک را به پلیس اعلام کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین