امروز: یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۹
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۵۶۰۴
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۰
توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی روستایی در زنجان/37 شرکت‌ و موسسه مسافربری در استان فعال است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی روستایی در استان زنجان  خبر داد.

به گزارش عصرزنجان،ایرج دست نشان در جمع خبرنگاران از توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی مسیرهای روستایی در سطح استان  خبر داد و اظهار داشت: این طرح در راستای کمک به فعالان عرصه حمل و نقل مسافری عمومی به ویژه در مناطق روستایی ‏اجرا می شود.

وی بااعلام این خبرافزود: با انعقاد تفاهم نامه سازمان راهداری و حمل نقل جاده‌ای کشور با صندوق کارآفرینی امید متقاضیان فعالیت در حمل و نقل روستایی که واجد شرایط لازم باشند جهت اخذ تسهیلات به صندوق یادشده معرفی می‌شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای استان زنجان با اشاره به  اینکه تسهیلات واگذاری به متقاضیان به میزان 80 درصد قیمت خودرو است ، تصریح کرد: سهم آورده متقاضی 20 درصد و با بهره 4 درصدی ارائه می‌شود و خودروهای واگذاری از نوع سواری کرایه با پلاک عمومی است .

دست نشان با بیان اینکه این افراد پس از خرید خودرو باید در مسیرهای روستایی اقدام به جابجایی مسافر کنند، یادآور شد: این کار ضمن اشتغالزایی در روستاها ، زمینه تردد آسان روستاییان عزیز به نقاط مختلف را فراهم می کند ضمن اینکه اقدامی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل روستایی است .

وی خاطرنشان کرد: 37 شرکت‌ و موسسه مسافربری در سطح استان زنجان با دراختیارداشتن  1،117 دستگاه ناوگان حمل ونقل برون شهری درحال خدمت رسانی ه شهروندان هستند که شامل182 دستگاه اتوبوس با عمر متوسط 10 سال، 78 دستگاه vip  ، 311 دستگاه مینی بوس باعمرمتوسط 28 سال و 624 دستگاه سواری کرایه با عمرمتوسط 10 سال است .

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین