امروز: یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۹
در پنج ماهه سالجاری رخ داده است:
کد خبر: ۵۶۰۶
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۹
ورود 2042 پرونده به تعزیرات حکومتی زنجان؛در برخورد با قاچاق کالا هیچ گونه اغماضی وجود ندارد

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان با بیان اینکه در پنج ماهه سالجاری 2 هزارو 42 پرونده وارد تعزیرات حکومتی استان زنجان شده است، گفت: در برخورد با قاچاق کالا هیچ گونه اغماضی وجود ندارد.

 مرتضی ممیزی امروز در گفت و گو با خبرنگارعصر زنجان،با بیان اینکه تعزیرات حکومتی استان زنجان برخورد با قاچاق کالا و قاچاقچیان در راس اقدامات است، اظهار کرد: در برخورد با قاچاق کالا هیچ گونه اغماضی وجود ندارد.

 وی با اشاره به اینکه قاچاق کالا تولید و اشتغال را نشانه گرفته است، ابراز کرد: قاچاق کالا خسارت های جبران ناپذیری به تولید و اشتغال ایجاد می کند که تعزیرات حکومتی استان زنجان در این راستا تا به امروز اقدامات خوبی را انجام داده است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان با بیان اینکه برای جلوگیری از کالای قاچاق ابتدا باید مردم را به سمت خرید محصولات ایران تشویق کنیم، عنوان داشت: امروزه تمایل مردم برای خرید کالای ایران نسبت به کالای خارجی خیلی کم شده است.

ممیزی با اشاره به اینکه در پنج ماهه سالجاری 2 هزارو 42 پرونده وارد تعزیرات حکومتی استان زنجان شده که در این مدت 2 هزارو 94 پرونده مختومه شده است، تصریح کرد: میزان محکومیت متخلفان در پنج ماهه نخست سالجاری بالغ بر 89 میلیارد 436 میلیون ریال بوده است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان با بیان اینکه در بخش کالا و خدمات هزارو 295 پرونده وارد تعزیرات حکومتی شده است، ادامه داد: در بخش قاچاق و ارز 450 پرونده ، بهداشت، دارو و درمان 297 پرونده در پنج ماهه نخست سالجاری وارد تعزیرات حکومتی استان زنجان شده است.

عدم درج قیمیت بیشترین تخلفات ثبت شده در زنجان

ممیزی با اشاره به اینکه عدم درج قیمیت بیشترین تخلفات ثبت شده در پنج ماهه سالجاری بوده است، اضافه کرد: عدم صدور فاکتور، گرانفروشی و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی به ترتیب بیشترین تخلفات هستند.

وی با بیان اینکه هزارو 672 پرونده به واحد اجرای احکام ادره کل در پنج ماهه سالجاری وارد شده که در این راستا هزار و 872 پرونده محکوم شده است، افزود: میزان وصولی در پنج ماهه سالجاری بالغ 33 میلیارد 130 میلیون ریال بوده است.

پوشاک با 119 پرونده بیشترین پرونده وارده به تعزیرات حکومتی زنجان است

ممیزی با اشاره به اینکه پوشاک با 119 با تعداد پرونده وارده بیشترین کالای قاچاق کشف شده در استان زنجان است، گفت: سیگار با با تعداد 29 پرونده، لوازم آرایشی و بهداشتی با تعداد 28 پرونده وارده بیشترین کالای های کشف شده در استان زنجان است.

وی با بیان اینکه میزان جریمه نقدی در بخش پوشاک بیش از 33 میلیارد و 500 میلیون ریال بوده است، اظهار داشت: سیگار 10 میلیارد و 380 میلیون ریال و لوازم آرایشی و بهداشتی 3 میلیارد و 900 میلیون ریال بوده است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین