امروز: دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۴
یادداشت/
کد خبر: ۵۶۱۹
تاریخ انتشار: جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۵
مثل اسرائیلی ها نباشیم

مثل اسرائیلی ها نباشیم. کسانی هستند که در هیچ کجای کسب و کار و سخن و تمام زندگیشان بوی از اسلام نیست،آنها شبیه اسرائیلی ها هستند و تنها بر پیشانی خود مٌهر مسلمانی دارند و بگذار تا بگوییم که اسرائیلی ها مدعی هستند که یهودی اند و یهودیان مجمع نقایص بوده و هستند

به گزارش عصرزنجان،ملت وآدم بي‌اخلاق به‌سان درخت خرماي بي‌خرماست كه هر چه قدر هم بلند ‌قامت باشد و ريشه‌دار، چون ميوه‌اي ندارد كسي سراغي از او نمي‌گيرد.

 عده‌اي مي‌گويند: «به ريش است.» بعضي مي‌گويند: «به ريشه است.» برخي هم مي‌گويند: «به شاخه است.» اما حقیقت این است که: نه ريش و نه ريشه و نه شاخه، بلكه به ميوه است.

 ممكن است كسي ريشه‌ي خانوادگي خوبي نداشته باشد و حتي اجدادش كافر باشند يا كسي در چشم يك مشت ظاهربين ، فلان و بهمان باشد يا اينكه كسي گروه و دوستاني و شاخه‌هاي شكسته احوال داشته باشد كه نتوانند او و خودشان را یاری و هدایت کنند، ولي ميوه يعني عمل خود او خوب و به موقع و مطلوب باشد.

 ستمگرها و ستمکشان در فهمیدن تفاهم دارند نه در مفهوم.ستمکش ها با دست خود زنجیری و اسیر ستمگران می شود و این ستمکش ها هستند که نالیدند و سری تکان دادند و کاری نکردند و ستمگران کار کردند و بر سرشان کوبیدند.

 چشم بدوزیم به تاریخ و منابع کهن و نوی خودمان و دیگران و ببینیم که گروه و افرادی کم اما زیاد نما هستند که بی دلیل موجه و عقلایی ادعای ژن برتری و قوم برتری دارند و معتقد هستند که تنها نژاد لایق برای داشتن ها ، همراه با جایگاه مسلط خودشان هستند و تنها آنها باید بر اموال و نفوس و... تسلط داشته باشند و با تزریق این تفکر و بینش  ظلم ها توجیه شد وصدا ها خفه شد وسکوت.

 مثل اسرائیلی ها نباشیم. کسانی هستند که در هیچ کجای کسب و کار و سخن و تمام زندگیشان بوی از اسلام نیست،آنها شبیه اسرائیلی ها هستند و تنها بر پیشانی خود مٌهر مسلمانی دارند و بگذار تا بگوییم که اسرائیلی ها مدعی هستند که یهودی اند و یهودیان مجمع نقایص بوده و هستند و اخلاقشان را قرآن کریم اینگونه بیان می کند:

 به دوست و دشمن خود دروغ می گویند1 ،مظهرتحریف و تزویر و کتمان حقایق هستند2،به غیر از خودشان به دیگر ملت ها بسیار حسادت می کنند،3توجیه گر و حیله پردازهستند4 ،بهانه گیر و در امور مختلف تعلل دارند5 ،دمدمی مزاج اند و عاشق کشتار6، فتنه بپا می کنند7، خودشان را بیشتر از دیگران مسخره می کنند8 ،در هر زمان و مکان جز عده ای کمی از آنها ما بقی خیانت کار هستند9 ،خودشان گمراه و دیگران را هم گمراه می خواهند10، دنیای که کم است را خریداراند و آخرتی که زیاد است را می فروشند11 ،سفاهت می کنند12 ،ذلیل کننده خود شان هستند13 ،ترسو هستند 14 بخیل و به مردم نم پس نمی دهند15 ،ثروت اندوز و بسیار حریص هستند16 ،عهد شکن و خلف وعده می کنند17، در ربا و رشوه خواری پیش قدم می شوند 18 ،جاده صاف کن فساد می شوند19  و را حق را سد می کنند 20و...

 

پی نوشت ها:
1-«وَ يَقُولُونَ عَلَي اللَّهِ الْکَذِبَ وَ هُمْ يَعْلَمُونَ»(آل عمران-آیه 75)
2-« يَسْمَعُونَ کَلامَ اللَّهِ ثُمَّ يُحَرِّفُونَهُ »(بقره-آیه 75)
3-«يَحْسُدُونَ النَّاسَ عَلي‏ ما آتاهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ»(نسا-آیه 54)
4-«فَلَمَّا عَتَوْا عَنْ ما نُهُوا عَنْهُ قُلْنا لَهُمْ کُونُوا قِرَدَةً خاسِئينَ»(اعراف- آیه 66)
5-«وَ إِذْ قالَ مُوسي‏ لِقَوْمِهِ إِنَّ اللَّهَ يَأْمُرُکُمْ أَنْ تَذْبَحُوا بَقَرَةً قالُوا أَ تَتَّخِذُنا هُزُواً»(بقره- آیه 67)
6-«أَ فَکُلَّما جاءَکُمْ رَسُولٌ بِما لا تَهْوي‏ أَنْفُسُکُمُ اسْتَکْبَرْتُمْ فَفَريقاً کَذَّبْتُمْ وَ فَريقاً تَقْتُلُونَ»(بقره- آیه 87)
7-«احْذَرْهُمْ أَنْ يَفْتِنُوکَ»(مائده- 49)
8-«وَ إِذا خَلَوْا إِلي‏ شَياطينِهِمْ قالُوا إِنَّا مَعَکُمْ إِنَّما نَحْنُ مُسْتَهْزِؤُنَ»(بقره- آیه 14)
9-«وَ لا تَزالُ تَطَّلِعُ عَلي‏ خائِنَةٍ مِنْهُمْ إِلاَّ قَليلاً مِنْهُمْ فَاعْفُ عَنْهُمْ»(بقره- آیه 13)
10-« وَدَّتْ طائِفَةٌ مِنْ أَهْلِ الْکِتابِ لَوْ يُضِلُّونَکُمْ وَ ما يُضِلُّونَ إِلاَّ أَنْفُسَهُمْ وَ ما يَشْعُرُونَ»( ال عمران- آیه 69)
11-« أُولئِکَ الَّذينَ اشْتَرَوُا الْحَياةَ الدُّنْيا بِالْآخِرَةِ فَلا يُخَفَّفُ عَنْهُمُ »(بقره- آیه 86)
12-«سَيَقُولُ السُّفَهاءُ مِنَ النَّاسِ ما وَلاَّهُمْ عَنْ قِبْلَتِهِمُ الَّتي‏ کانُوا عَلَيْها»(بقره- آیه 142)
13-« إِنَّ الَّذينَ اتَّخَذُوا الْعِجْلَ سَيَنالُهُمْ غَضَبٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَ ذِلَّةٌ فِي الْحَياةِ الدُّنْيا»(اعراف- آیه 152)
14-« إِنَّا لَنْ نَدْخُلَها حَتَّي يَخْرُجُوا مِنْها فَإِنْ يَخْرُجُوا مِنْها فَإِنَّا داخِلُونَ»(مائده- 22)
15-« لا يُؤْتُونَ النَّاسَ نَقيراً»(نسا-آیه 53)
16-« وَ لَتَجِدَنَّهُمْ أَحْرَصَ النَّاسِ»(بقره-آیه 96)
17-« فَخَلَفَ مِنْ بَعْدِهِمْ خَلْفٌ وَرِثُوا الْکِتابَ»(اعراف- 196)
18-«وَ تَري‏ کَثيراً مِنْهُمْ يُسارِعُونَ فِي الْإِثْمِ وَ الْعُدْوانِ»(مائده- 62)
19-« يَسْعَوْنَ فِي الْأَرْضِ فَساداً»(مائده- آیه 20)
20-« تَصُدُّونَ عَنْ سَبيلِ اللَّهِ»(آل عمران- آیه 99)

یادداشت: محمد ادریسی

مطالب مرتبط:
برچسب ها: عصرزنجان یادداشت 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین