امروز: شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۰
مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۵۷۴۵
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۸
بازدید هیئت تجاری زنجان از واحد های صنعتی ترکیه/ استان زنجان در زمينه توليد فولاد و آهن جزو استان‌هاي پيشرو است

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان زنجان گفت: هيات تجاري استان زنجان از چند واحد صنعتي در كشور تركيه بازديد كردند.

به گزارش عصرزنجان،امير حمدنيا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اين هيات به سرپرستي معاونت سياسي و امنيتي استانداري زنجان و همراهي  فريدون احمدي نايب رئيس كميسون صنايع و معادن و عزيزي عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي در ابتدا با رئيس هيات مديره و مديرعامل هلدينگ پارس حيات ديدار و گفتگو كردند.

وي با بیان اینکه در ادامه با توجه به بازديدي كه سال گذشته اعضاي اتاق بازرگاني استانبول از دو شهرك صنعتي در استان زنجان برای استقرار سرمايه گذاران ترك داشتند، ابراز کرد: با اعضاي اين اتاق در شهر استانبول نيز رايزني هاي لازم براي تحقق احداث شهرك صنعتي تركيه در استان زنجان بعمل آمد.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان زنجان با اشاره به تمايل سرمايه گذاران تركيه برای استقرار در استان زنجان تصريح كرد: در اين ديدار مزاياي استقرار در شهركهاي صنعتي استان از جمله برخورداري از معافيت هاي مالياتي و گمركي براي طرف مقابل تشريح شد.

حميدنيا با اشاره به فعاليت خوشه كفش هيدج و پتانسيل بالاي استان در اين زمينه گفت: در راستاي توسعه و پيشرفت صنعت كفش استان و تبادل اطلاعات و تجربيات لازم با شركت زيره سازي كفش در تركيه نيز ديدار و گفتگو داشتيم كه رايزني هاي لازم برای استقرار شعبه اين شركت در استان زنجان بعمل آمد كه اميدوارم با پيگيري هايي كه داريم بتوانيم در آينده اي نزديك شاهد تحقق اين امر باشيم.

وي ديدار و گفتگو با مسئولان شركت فولاد و آهن اسفنجي در تركيه را يكي ديگر از برنامه هاي سفر اين هيات اقتصادي عنوان كرد و گفت: با توجه به اينكه استان زنجان در زمينه توليد فولاد و آهن جزو استان‌هاي پيشرو است، ادامه داد:رايزني هاي لازم برای استقرار شركت فولاد و آهن اسفنجي تركيه در زنجان صورت گرفت و با توجه به تشريح شرايط و موقعيت استان، اين شركت تمايل خود را برای حضور در استان اعلام داشت.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان زنجان در پايان گفت: استان زنجان به لحاظ شرايط جغرافيايي مناسب و همچنين نزديكي شرايط فرهنگي با كشور تركيه، گزينه مناسبي براي سرمايه گذاران تركيه اي محسوب مي شود و استقرار شركت پارس حيات تركيه با برند مولفيكس در شهرك صنعتي شريف ابهر استان زنجان كه براي بيش از 1400 نفر در اين منطقه ايجاد شغل كرده، مويد اين موضوع است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین