امروز: شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۰
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی:
کد خبر: ۵۷۵۴
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۳
 یک میلیون و 300 هزار معلول تحت پوشش بهزیستی کشور است؛ کاهش معلولیت های ژنتیکی با اقدامات پیشگیرانه

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه یک میلیون و 300 نفر در کشور دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی هستند، گفت: از این تعداد 35 درصد خانم‌ها و 65 درصد آقایان هستند.

به گزارش عصرزنجان،حسین نحوی‌نژاد در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه بخشی از وظایف توانبخشی بر عهده سازمان بهزیستی است، اظهار کرد: خدمات توان بخشی خدمات مستمر و جاری در زندگی یک شخص است.

وی با اشاره به اینکه یک میلیون و 300 نفر در کشور دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی قرار دارند، ابراز کرد: از این تعداد 35 درصد خانم‌ها و 65 درصد آقایان هستند. 

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه قانون حمایت از معلولان نقش موثری در زندگی معلولان ایجاد می کند، عنوان داشت: اینکه بهزیستی موظف به ارائه خدمات به معلولان است، سخن درستی نیست. 

نحوی نژاد با بیان اینکه یکی از معظلات در ایجان شغل برای معلولان دریافت دشوار تسهیلات از بانکها است، تصریح کرد: در راستای حمایت از معلولان صندوق حمایت از فرصت های شغلی با حمایت بهزیستی و njo ها راه اندازی می شود.

وی با اشاره به اینکه 110 هزار معلول در بیش از 2 هزار مرکز توانبخشی غیر دولتی اداره می شود، افزود: هزینه‌ها و مستمری‌های پرداختی بهزیستی فاصله وجود دارد ولی تلاش می‌شود 80 درصد این هزینه‌ها پرداخت شود تا فشاری روی خانواده‌ها و مراکز وارد نشود. 

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با بیان اینکه 105 هزار بیمار روانی مزمن تحت پوشش بهزیستی است،ادامه داد:11 هزار نفر از این بیماران بستری بوده و 9 هزار نفر از خدمات خود مراقبتی روزانه استفاده می کنند.

نحوی نژاد با اشاره به اینکه سال گذشته برای 25 هزار نفر فرصت شغلی برای معلولان ایجاد شده است، اضافه کرد: با انجام اقدامات پیشگیرانه میزان معلولیت های ژنتیکی تا حدی در کشور فروکش کرده است.

وی در پایان خاطرنشان ساخت:مناسب سازی در اماکن عمومی زیر 30 درصد است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین