امروز: یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۴
کارشناس خاورمیانه:
کد خبر: ۵۷۹۹
تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰
استعفای حریری با فشارهای آل سعود انجام شد/آمریکا وهمپیمانان آمریکا نگران پسا داعش هستند

کارشناس خاورمیانه با بیان استعفای سهد حریری به اجبار و با فشار های عربستان انجان شده است، گفت: آمریکا،عربستان و اسرائیل از اتحاد بین ارتش و حزب الله لبنان هراس دارد.

سعید ثاقبی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، به تحولات اخیر غرب آسیا استعفای سعد حریری و دستگیری فعالان عربستانی تا شاهزادگان سعودی اشاره کرد و اظهار داشت: آمریکا و همپیمانان آمریکا نگران پسا داعش هستند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه گروه مقاومت در سوریه و عراق توانسته است گروهک های تروریستی و تکفیری را به خط آخر برساند، ،ابراز کرد: کسانی که منطقه را ساخته بودند برای تفرقه،تشنج،فروش سلاح و جنگ های نیابتی به اهداف خود در منطقه نرسیده اند.

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه آمریکا ،عربستان و اسرائیل برای گروهک های تروریستی و تکفیری هزینه های زیادی کرده بودند و چون گروهک های تروریستی و تروریستی داعش در حال نابودی است ازاین بابت دستپاچه و نگران هستند، عنوان داشت:منطقه غرب آسیا از دست آنها دررفته و گروه تروریستی و تکفیری داعش در سوریه و عراق نفس های آخر را می کشد.

ثاقبی با اشاره به اینکه دستاوردهایی که با خون شهدا به دست آمده بسیار گرنبها و گران سنگ است و برای آمریکا و همپیمانان آمریکا بسیار ناخوشایند و نگران کننده است، تصریح کرد: برای اینکه بتوانند در غراب آسیا نگرانی های خود را برطرف کنند در لبنان تفرقه اندازی را شروع کرده اند.

وی با بیان اینکه لبنان یک کشور چند مذهبی است و قانوناً رئیس جمهور باید مسیحی ،رئیس دولت سنی و رئیس مجلس باید شیعه باشد، افزود: حریری را با دروغ و فتنه به عربستان دعوت کردند و به اجبار و فشار استفای سعد حریری را نوشته و قرائت کرده اند.

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه سعی کرده اند که انسجام و وحدتی که با همدستی مسیحیان ،حزب الله شیعیان و سنی ها به وجود آمده است را از بین ببرند،ادامه داد: حزب الله سرپنجه ایران است و می خواهند در لبنان دخالت عملی انجام دهند .

ثاقبی با اشاره به آمریکا،عربستان و اسرائیل از اتحاد بین ارتش لبنان و حزب الله لبنان هراس دارند، خاطرنشان کرد: جبهه النصره نیر همانند داعش در حال نابودی است که نگران هستندو از این قضیه می خواهند علیه ایران و حزب الله اقدامات اساسی را انجام دهند.

وی با بیان اینکه عربستان در حال منزوی شدن است، تاکید کرد: آمریکا و همپیمانان آمریکا برای پسا داعش دارند برنامه ریزی می کنند، حزب الله و ایران را تروریست می نامند و تحریم می کنند.

کارشناس خاورمیانه به اقدامات ولیعهد عربستان اشاره کرد و گفت:عربستان آتش زیر خاکستر است و در آینده ی نزدیک فتنه عظیمی شکل خواهد گرفت بطوری کارشناسان آمریکایی اعلام کرده اند احتمال فروپاشی در عربستان زیاد است.

ثاقبی با بیان اینکه سلمان پسر خود را ولیعهد کرد و سنت ها را شکست و رقیبهای خود را یکی پس از دیگری با همکاری آمریکا کنار زد که در آینده به ضرر خود تمام خواهد بود، اظهار کرد: بلوکه کردن دارایی شاهزادگان بعضی از نیازها و بدهی های آمریکا را جبران می کند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین