امروز: یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۱
در آبان ماه سالجاری رخ داده است
کد خبر: ۵۸۵۶
تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۰
ثبت بیش از 9 میلیون تردد در محور های مواصلاتی زنجان؛26 درصد تردد ها در جاده های استان به وسایل نقلیه سنگین اختصاص دارد

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان گفت : در آبان ماه سال جاري تعداد 9 میلیون 740 هزار و 851 تردد وسيله نقليه در جاده های استان زنجان به ثبت رسیده است.

به گزارش عصرزنجان،ایرج دست نشان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با توجه به كنترل تردد وسايل نقليه با 62 دستگاه ترددشمار برخط در محورهاي بين شهري استان، در آبان ماه سال جاري تعداد 9 میلیون 740 هزار و 851 تردد وسيله نقليه در 31 مقطع از محورهای مواصلاتي داراي ترددشمار برخط فعال استان زنجان (62 مسیر بصورت رفت و برگشت) ثبت شده ‌است، اظهار کرد: در این مدت تعداد ترددها در جاده های کشور حدود 506 میلیون تردد بود که استان زنجان با این میزان تردد رتبه 19 ام کشور را داراست.

وی ابراز کرد: بیشترین تردد در آزادراه زنجان-قزوین(خروجی استان) با  498 هزارو 517 تردد و محور ابهر-خرمدره با 356 هزارو 605 تردد و کمترین تردد در محور تکاب- دندی  با16 هزارو168 صورت گرفته است.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان خاطرنشان ساخت : ميانگين نرخ جريان تردد وسايل نقليه در محورهاي استان در اين مدت، 226 وسيله نقليه در هر ساعت بوده است. ميانگين كشوري اين نرخ در اين مدت 342 وسيله نقليه است.

دست نشان با اشاره به اینکه استان زنجان در خصوص نرخ جريان تردد وسايل نقليه در محورهاي مواصلاتي، رتبه 18 را در كشور داراست، عنوان داشت: بیشترین نرخ جریان تردد در آزادراه زنجان – قزوین (خروجی استان) با 692 تردد در ساعت و کمترین نرخ تردد در محورتکاب – دندی با 22 تردد در ساعت صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: با توجه به آمار موجود، تعداد تردد در آزادراههاي استان زنجان که شامل مسیر رفت و برگشت  آزادراه زنجان-قزوین و آزادراه زنجان-تبریز می شود جمعا 5 میلیون 367 هزارو  2 تردد است که حدود 55% از کل تردد در محورهای استان است

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین